گل پیچ GolPich
رییس اداره محیط زیست تهران:

بیشترین سهم شكایات محیط زیستی مربوط به 4 منطقه تهران است

بیشترین سهم شكایات محیط زیستی مربوط به 4 منطقه تهران است به گزارش گل پیچ معاون مدیركل و رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران با اشاره به لزوم بررسی شكایتهای محیط زیستی، اظهار داشت: برپایه بررسی بعمل آمده از شكایت های محیط زیستی واصله چهار ماهه ابتدای سالجاری، بیشترین شكایت ثبت شده مربوط به مناطق ۳، ۱۸، ۱۹ و ۲۱ تهران بوده است.به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، فاطمه برنا با اشاره به اینکه طبق بررسی آمارها در این رابطه، آلودگی های هوا و صوت بیشترین سهم در میزان آلودگی مناطق ۲۲ گانه تهران را به خود مختص کرده است، اظهارکرد: پسماند و ساخت و ساز غیرمجاز از دیگر موضوعات مورد شکایت شهروندان در این زمان بوده است.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه مشاغل و صنوف مزاحم مانند آبکاری ها بعنوان یکی دیگر از عوامل آلوده کننده محیط زیست تهران محسوب می شوند و ساماندهی آنها بسیار حائز اهمیت می باشد، تصریح کرد: از اینرو مکاتباتی با شرکت ساماندهی مشاغل شهر برای حل معضل ناشی از فعالیت این واحدها انجام گرفته است.

برنا تصریح کرد: امیدواریم با تعامل و همکاری دستگاه های مرتبط و همینطور نقش مؤثر بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها در این امور به نتیجه مطلوب و مدنظر برسیم.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران در ادامه با اشاره به اینکه در بررسی های انجام شده برای برخی از واحدهای آلاینده اخطاریه زیست محیطی صادر شد، اظهار داشت: بعد از آخر مهلت مندرج در اخطاریه و در صورت عدم رفع آلودگی با پیگیری های حقوقی با واحد متخلف برخورد قانونی صورت می گیرد.

بنابر اعلام روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، برنا در انتها خاطرنشان کرد: در پاره ای از شکایات همچون نشت فاضلاب و آلودگی آب هم بعد از بررسی اولیه توسط کارشناسان محیط زیست، مبحث برای اقدام قانونی به شرکت آب و فاضلاب اعلام و پیگیری لازم انجام می شود.

منبع:

1399/05/27
23:33:41
5.0 / 5
1578
تگهای خبر: آب , آلودگی , حفاظ , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل