گل پیچ GolPich
رییس فراكسیون محیط زیست:

پیشنهاد ایجاد وزارت منابع طبیعی و محیط زیست در حال پیگیری است

پیشنهاد ایجاد وزارت منابع طبیعی و محیط زیست در حال پیگیری است گل پیچ: رئیس فراكسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما در مجلس یازدهم پیشنهاد ایجاد وزارت منابع طبیعی و محیط زیست را پیگیری می نماییم و امیدواریم این مورد در مجلس یازدهم به تصویب برسد.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، سمیه رفیعی در چهارمین جشنواره روز ملی جنگلبان که امروز در سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور برگزار شد، اظهار نمود: جنگلبانان و محیط بانان کشور در خط مقدم دفاع از عرصه های طبیعی هستند اما متاسفانه آنطور که باید از آنها حمایت نمی گردد.
وی افزود: جنگلبانان و محیط بانان گاها با دستان خالی و کمترین بودجه ها از جنگل های کشور دفاع می کنند و متاسفانه برخی از آنها هم تابحال شهید و مصدوم شده اند. بر مبنای آخرین اطلاعات ما ۲۵۰ محیط بان و ۲۵ جنگلبان در کشور شهید شده اند.
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی از قوانین ما در حوزه محیط زیست با یکدیگر تعارض دارند، خاطرنشان کرد: ما در مجلس یازدهم نیاز داریم که سازمان جنگل ها در عرصه حفاظت از منابع طبیعی کمک کنند. در مورد اتفاقات اخیر در جنگل های آق مشهد و کوه دماوند نیر پیشنهاد ما این است که با همکاری سازمان جنگل ها بتوانیم این گونه مشکلات را رفع نماییم.
رفیعی با اشاره به اینکه جرم انگاری در حوزه محیط زیست و منابع طبیعی گرفتار ضعف است، اظهار داشت: حدود ۸۰ درصد اراضی کشور جزو اراضی ملی و در اختیار سازمان جنگل ها است اما قوانین به اندازه کافی نتوانسته اند بازدارنده باشند.
وی با اشاره به اینکه سازمان جنگل ها وظایف حاکمیتی دارد اما در ساختار قوی نیست، خاطرنشان کرد: هم اکنون ما در مجلس شورای اسلامی پیشنهادی را تحت عنوان ایجاد وزارت منابع طبیعی و محیط زیست پیگیری می نماییم. امیدواریم که این پیشنهاد در مجلس یازدهم تصویب شود.
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار نمود: ما باید قانونی را تحت عنوان قانون جامع جامع حفاظت از منابع طبیعی داشته باشیم. اگر چنین قانونی وجود داشته باشد سازمان جنگل ها می تواند کارآمدی خویش را ارتقا دهد.
رفیعی در انتها با انتقاد از اینکه متاسفانه شنیده می شود برخی جنگلبانان ماه ها حقوق نمی گیرند، اظهار داشت: ما در مجلس آمادگی کمک به سازمان جنگل ها و سازمان محیط زیست کشور را داریم.
منبع:

1399/05/28
10:24:19
5.0 / 5
1555
تگهای خبر: آب , جنگل , حفاظ , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل