گل پیچ GolPich

ایران در مرداد ماه 1 و نیم درجه گرمتر از همیشه بود

ایران در مرداد ماه 1 و نیم درجه گرمتر از همیشه بود به گزارش گل پیچ رئیس مركز ملی خشكسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینكه ایران به صورت میانگین در مرداد ماه حدود یك تا ۱.۵ درجه سانتیگراد گرمتر از میانگین دراز مدت بود، اظهار داشت: استان یزد بیشترین بی هنجاری دمای كمینه را طی مرداد ماه داشت.احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه میانگین دمای بیشینه در کشور طی مرداد ماه ۳۷.۴ درجه سانتیگراد بود که نسبت به میانگین دراز مدت دمای بیشینه ۱.۳ درجه سانتیگراد افزایش یافته است، اظهار نمود: میانگین دراز مدت دمای کمینه در کشور هم ۲۱.۸ است که در مرداد ماه سال جاری میانگین دمای کمینه حدود ۱.۶ درجه سانتیگراد بالای حد نرمال گزارش شد و به عدد ۲۳.۴ رسید.

رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی اضافه کرد: به طورکلی دمای متوسط روزانه در کشور طی مرداد ماه ۳۰.۴ درجه سانتیگراد بود که نسبت به میانگین دراز مدت ۱.۴ افزایش پیدا کرد. ازاین رو در مرداد ماه دمای هوا در کشور حدود یک تا ۱.۵ درجه بیشتر از حد نرمال بود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه طی مرداد ماه دمای هوا در بعضی از استان ها همچون البرز و تهران تا حدودی زیر نُرم بود، اظهار داشت: کمینه دمای هوا در برخی از استان ها بیشتر از میانگین دراز مدت گزارش شد. در استان یزد در دمای کمینه بیشترین بی هنجاری را داشتیم و دمای هوا حدود ۳.۲ درجه سانتیگراد گرمتر از همیشه بود همینطور در استان کهگیلویه و بویر احمد دمای هوا ۲.۵ درجه بیشتر از میانگین دراز مدت گزارش شد.

به گفته وظیفه طی مرداد ماه در استان اصفهان و کرمانشاه هم به ترتیب دمای هوا حدود ۲.۴ و یک درجه سانتیگراد فراتر از حد نرمال بود. دمای هوا در سیستان و بلوچستان طی این بازه زمانی هم ۱.۶ بیشتر از میانگین دراز مدت گزارش شد. بیشترین بی هنجاری دمای بیشینه نیر در چهار محال و بختیاری رخ داد و دمای بیشینه در این استان ۲.۴ بیشتر از حد نرمال بود.
افزایش بارش های تابستانی در مردادماه
رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی در ادامه درباره وضعیت بارش در کشور طی مرداد ماه اظهارکرد: در این ماه بارش در کشور حدود ۲۹ درصد بیشتر از میانگین دراز مدت بود.

وی در انتها تصریح کرد: افزایش بارش در تابستان تأثیر زیادی روی میزان بارش های کشور ندارد چونکه مقدار این بارش ها کم است و در مناطق محدودی مانند استان های ساحلی خزر و سیستان و بلوچستان رخ می دهد ازاین رو تغییری در نُرم بارش ها ایجاد نمی کند.

منبع:

1399/06/02
20:24:20
5.0 / 5
2082
تگهای خبر: بارش , بحران , دما , مدیریت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل