گل پیچ GolPich
پزشكان آمریكایی:

آلودگی ناشی از حریق های جنگلی بر انتشار كرونا تأثیر دارد

آلودگی ناشی از حریق های جنگلی بر انتشار كرونا تأثیر دارد به گزارش گل پیچ پزشكان آمریكایی معتقدند: آلودگی هوای ناشی از آتش سوزیهای جنگلی افراد را در مقابل كروناویروس صدمه پذیرتر می سازد.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، پزشکان اخطار دادند: کیفیت پایین آب و هوایی ناشی از دود آتش سوزی های جنگلی که ایالت های غربی آمریکا را دربرگرفته میتواند افراد را در مقابل کروناویروس صدمه پذیرتر سازد.
پزشکان آمریکایی اظهار داشتند: در مطالعات گوناگونی که در چین، ایتالیا و آمریکا انجام گرفته رابطه بین افزایش سطح مواد آلاینده در هوا و گسترش بیشتر و شدیدتر موارد مبتلا شدن به کووید-۱۹ نشان داده شده است.
همینطور به قول این پزشکان نتایج مطالعات انجام گرفته از آن حکایت می کند که قرار گرفتن بافتهای ریه در معرض آلودگی میتواند احتمال ابتلای فرد به بیماری های ویروسی را افزایش دهد.
محققان در ارتباط با چگونگی تأثیر آلودگی هوا بر صدمه پذیری افراد در مقابل عفونتهای ویروسی اظهار داشتند: دود ناشی از آتش سوزیهای جنگلی ریه ها را تحریک کرده و باعث التهابی میشود که سیستم ایمنی را تحت تأثیر قرار میدهد. این التهاب میتواند فرد را در معرض خطر بیشتر عفونت ریه قرار دهد.
به گزارش شبکه خبری سی ان ان، به قول پزشکان زمانیکه بافتهای ریه یا مجرای هوایی گرفتار التهاب یا صدمه شوند زمینه برای ورود ذرات ویروسی به ریه فراهم شده و باعث عفونت می شود.
منبع:

1399/06/23
22:16:42
5.0 / 5
2074
تگهای خبر: آب , آلودگی , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل