گل پیچ GolPich

احتمال صدور مجوز برای راه اندازی تونل انتقال آب طالقان-تهران

احتمال صدور مجوز برای راه اندازی تونل انتقال آب طالقان-تهران البرز مدیركل حفاظت محیط زیست البرز اظهار داشت: مطالعات ارزیابی اثرات زیست محیطی تونل انتقال آب طالقان انجام شده و وزارت نیرو برای راه اندازی آن پیگیر ستاندن مجوز از سازمان محیط زیست است.فردین حکیمی در گفت و گو با ایسنا، درباب آخرین وضعیت انتقال آب از تونل سد کرج به تهران اظهار داشت: اتفاق جدیدی در این خصوص رخ نداده و هنوز انتقال تونلی آب از سد کرج به تهران انجام نشده است.

حکیمی اضافه کرد: آغاز انتقال آب از این تونل نیازمند توافق وزارت نیرو و سازمان محیط زیست برای برآورد و تخصیص حق آبه زیست محیطی رودخانه کرج است که هنوز این توافق حاصل نشده است.

وی درباب طرح راه اندازی یک تونل جدید از سد طالقان تا کرج برای انتقال آب به تهران هم اظهار داشت: هم اکنون آب از طالقان به کرج توسط خط لوله انجام می شود و طرح راه اندازی تونل برای جایگزینی با این خط لوله است.

حکیمی درباب اینکه آیا راه اندازی این تونل می تواند تبعات زیست محیطی داشته باشد یا خیر هم اشاره کرد: اگر این تونل راه اندازی شود می تواند تأثیر منفی داشته باشد و موجب خشک شدن چشمه های پایین دست شود.

وی در پاسخ به اینکه راه اندازی تونل انتقال آب طالقان-کرج در چه مرحله ای قرار دارد اظهار داشت: مطالعات ارزیابی اثرات زیست محیطی این تونل انجام شده و وزارت نیرو برای راه اندازی آن پیگیر ستاندن مجوز از سازمان محیط زیست است.

حکیمی درباب نظر محیط زیست درباره راه اندازی این تونل باتوجه به احتمال اثراث منفی زیست محیطی اظهار نمود: محیط زیست بر طبق مطالعات ارزیابی اثرات زیست محیطی در مورد این طرح نظر می دهد و با توجه به این که مقرر است خط لوله موجود به تونل تبدیل گردد، اگر مجوز صادر شود راه اندازی تونل باید با رعایت الزامات محیط زیستی مد نظر سازمان حفاظت محیط زیست باشد.
1399/06/24
14:05:08
5.0 / 5
1883
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل