گل پیچ GolPich
گزارش گل پیچ؛

ماجرای درخواست پروتز پای هوشمند یك میلیاردی و نیمی از محیط زیست

ماجرای درخواست پروتز پای هوشمند یك میلیاردی و نیمی از محیط زیست به گزارش گل پیچ محیط بان هادی پور در درگیری با متخلفان پایش را از دست داده و می خواهد برای بازگشت باردیگر به كار یك پای هوشمند برایش تهیه كنند اما با مخالفت محیطزیست مواجه می شود و راه دیگری پیش می گیرد.


به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، چندی است که تهیه پروتز پای مصنوعی برای محیط بان جانباز امین هادی پور که در جریان درگیری با متخلفان گرفتار صدمه شده و پای خویش را از دست داد بحث آفرین شده است. ماجرا از آنجا آغاز شد که فروردین ماه با حمله چند متخلف به پاسگاه محیط بانی در گتوند برای دستیابی به سلاح های محیط بانی به هادی پور حمله کردند و با ضرب و شتم و شلیک گلوله به وی سبب صدمه ای شدند که به قطع پای وی انجامید، وی با حضور در یک برنامه تلویزیونی اعلام نمود که به علت تأخیر در انجام مداواهای لازم بعد از حمله متخلفان، پزشکان مجبور به قطع کردن پای وی شده اند و حالا برای انجام فعالیتهای روزمره اش احتیاج به یک پای مصنوعی هوشمند دارد که ساخت کشور آلمان است و سازمان محیط زیست اعلام نموده است قادر به پرداخت این هزینه ها نیست. جمشید محبت خانی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه امین هادی پور بعد از وقوع این درگیری در مدت زمان کوتاهی به بیمارستان خاتم الانبیا شوشتر منتقل شده و پس از گذشت ساعاتی برای انجام مداواهای بیشتر به بیمارستان گلستان شهر اهواز رفت و بعد از هشت روز به علت شدت صدمات وارده به ناحیه پایش وی را به یکی از بیمارستان های مجهز شهر تهران منتقل کردیم، اظهار داشت: حدود شش عمل جراحی روی پای این محیط بان انجام شد و با این وجود پزشکان تصمیم گرفتند، پای وی را از ناحیه زانو قطع کنند.
پروتز ۳۰۰ میلیونی بهترین پروتز پای موجود در داخل کشور استوی در ادامه توضیح داد: بعد از به انتها رسیدن دوره نقاهت، برای تهیه پای مصنوعی این محیط بان جانباز با مرکزی که برای جانبازان جنگ تحمیلی پروتزهایی تهیه می کند مذاکره شد و قرار شد، بهترین پروتز پای موجود که نزدیک ۳۰۰ میلیون تومان قیمت دارد با موافقت شرکت بیمه گذار تهیه شود. اما گویا هادی پور با عنایت به پرس و جوهایی که کرده است، تصمیم گرفته که یک پای مصنوعی تولید شده در یک شرکت آلمانی را که حدود یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در آن زمان قیمت داشت تهیه نماید که هم اکنون به حدود ۲ میلیارد تومان افزایش قیمت داده است. فرمانده یگان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه پروتز پای داخلی هزینه های کمتری دارد و فرقی با نمونه خارجی ندارد، اظهار داشت: تهیه این پای مصنوعی علاوه بر هزینه های گزاف اولیه در مرحله نگهداری هم هزینه بر است. وی با اشاره به اینکه این محیط بان برای تهیه پای مصنوعی خودش شماره حسابی را در فضای مجازی منتشر نموده و از مردم خواسته برای تهیه آن به وی کمک کنند اظهار داشت: به نظرم بهتر بود اول هادی پور پروتز پای مورد نظر داخلی را امتحان می کرد و اگر نتیجه مورد نظر را نمی گرفت دست به این اقدام می زد. محبت خانی در پاسخ به این سؤال که آیا پروتز پای ۳۰۰ میلیونی موردنظر، اجازه فعالیتهای روزمره محیط بانی را به هادی پور می دهد، تصریح کرد: این پروتز بارها از جانب جانبازان مورد استفاده قرار گرفته و هادی پور می تواند فعالیتهای روزمره محیط بانی را به صورت مناسبی انجام داد.پروتز پای هوشمند کمترین درخواست برای انجام فعالیتهای محیط بانی استمحیط بان هادی پور به علت برخی مسائل حاضر با گفت و گو با خبرنگار مهر نشد اما آنطور که نزدیکان وی می گویند سازمان محیط زیست قول داده بوده که بهترین پای هوشمند را در اختیارش قرار دهد تا بتواند باردیگر به سر کارش برگردد، اما متأسفانه چند روزی است فضا به سمتی پیش رفته است که انگار هادی پور زیاده خواهی می کند. در حالیکه از سید امین هادی پور بعد از قطع پایش خواسته که پروتزهای پای موجود در بازار را بررسی کند و خودش پای مورد نظرش را انتخاب نماید و وی با سه شرکت مذاکره کرده و در نهایت یک پای پروتزی هوشمند مطابق با استانداردها برگزیده است.
براساس گزارش های رسیده سید امین هادی پور در تاریخ ۱۳ مرداد فاکتور پروتز پای مصنوعی هوشمند مورد نظرش را که حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون قیمت داشته است به سازمان عرضه کرده و با عنایت به تحقیقاتی که انجام داده است، پای پروتزی ۳۰۰ میلیونی که سازمان محیط زیست از آن یاد می کند قابلیت انجام فعالیتهای محیط بانی را ندارد.
نامه نگاری یک سازمان مردم نهاد با رئیس جمهور برای تأمین مبلغ مورد نیاز خرید پای مصنوعی هوشمند
با توجه به اینکه امین هادی پور محیط بان گتوندی در حال انجام وظیفه گرفتار این عارضه و در نهایت قطع عضو شده است؛ سازمان محیط زیست موظف است نزدیک ترین پای هوشمند که قابلیت های پای متناسب با وضعیت وی را برایش تهیه نماید. مطالبه وی برای دریافت بهترین پروتز پای موجود از جانب فعالان محیط زیست مورد توجه قرار گرفت و حال با عنایت به این که سازمان محیط زیست موافق تهیه پای هوشمند نیست، یک سازمان مردم نهاد محیط زیستی با ارسال نامه ای به رئیس جمهور خواهان ورود وی به پرونده نقص عضو سید امین هادی پور محیط بان شده است. در این نامه آمده است: این محیط بان ۳۸ ساله که آرزویش انجام وظیفه در طبیعت است، هم اکنون نیازمند انجام پروتز است که متخصصان هزینه آن را (با احتساب قیمت ارز آزاد)، بالغ بر ۱.۷۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان (۵۷.۹۸۰ یور و+۱۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان) برآورد کرده اند. و از رئیس جمهور تقاضا شده به وزیر بهداشت دستور دهد تا جهت کاهش هزینه نسبت به تأمین ارز دولتی به منظور واردات تجهیزات لازم اقدام نماید. همینطور از وزیر امور خارجه خواسته شده با رایزنی با مقامات بهداشتی آلمان، نسبت به تأمین سریع تجهیزات لازم از طریق های انسان دوستانه و یا اعزام هادی پور به کشور آلمان کمک کنند.منبع:

1399/07/04
21:41:30
5.0 / 5
1613
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل