گل پیچ GolPich

ثبت گرمترین سپتامبر تاریخ در 2020

ثبت گرمترین سپتامبر تاریخ در 2020 به گزارش گل پیچ مركز رصد تغییرات آب و هوایی كوپرنیك اعلام نمود: سپتامبر ۲۰۲۰، گرمترین ماه سپتامبر كره زمین از زمان ثبت داده ها بوده است.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، سپتامبر سال جاری پنج صدم درجه سانتیگراد گرم تر از سپتامبر سال ۲۰۱۹ و در مجموع گرمترین سپتامبر تاریخ بود.
کارشناسان می گویند: این نشانه روشنی از افزایش دما است که در اثر انتشار گازهای گلخانه ای رخ داده است.
بنابر اعلام کوپرنیک، گرما در قطب شمال هم بسیار بالاتر از حد متوسط بود.
سرویس تغییرات آب وهوایی کوپرنیک یکی از بخش های "برنامه کوپرنیک" بزرگ ترین برنامه منفرد دیدبانی زمین در دنیاست که توسط کمیسیون اروپا و با همکاری آژانس فضایی اروپا به راه افتاده است.
سرویس تغییرات آب وهوایی کوپرنیک همینطور تأیید کرد که یخ های دریای قطب شمال از زمان آغاز ثبت داده های ماهواره ای، به کمترین حد خود رسیده است.
پیشبینی می شود سال جاری بعنوان گرمترین سال اروپا ثبت گردد. در تابستان گذشته گرمای شدید سبب ثبت آتش سوزی های بسیار شدید در کالیفرنیا و استرالیا شد.
این وضعیت همینطور سبب شد که مرداد سال جاری "دره مرگ"، در صحرای کالیفرنیای جنوبی با ثبت دمای ۵۴.۴ درجه سلسیوس، رکورد بالاترین درجه ثبت شده گرمای کره زمین در یک قرن گذشته را به دست آورد.
علاوه بر این طوفان و باران مرگبار در فرانسه و ایتالیا هم پرسش هایی را درباره نتایج افزایش دما مطرح کرده است.
بریتانیا هم از این وضعیت مصون نیست. این کشور از بهار کم سابقه آفتابی اش لذت برد اما ماه آگوست شاهد ثبت بیشترین تعداد روزهای بالای ۳۴ درجه سانتیگراد بود و همزمان شهر ردینگ هم شرجی ترین دوره ۴۸ ساعته خویش را تجربه نمود.
به گزارش شبکه خبری بی بی سی، محققان هنوز نتوانسته اند ارتباط مستقیمی بین این افزایش دما و تغییرات آب و هوایی برقرار کنند اما همگی معتقدند یکی از علل عمده این رکورد جدید، انتشار دی اکسید کربن به دلیل فعالیتهای انسانی است.
منبع:

1399/07/18
22:04:12
5.0 / 5
1552
تگهای خبر: آب , دما , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل