گل پیچ GolPich
در سفری سرزده؛

رئیس حفاظت محیط زیست وارد استان سمنان شد

رئیس حفاظت محیط زیست وارد استان سمنان شد گل پیچ: عیسی كلانتری رئیس حفاظت محیط زیست كابینه دوازدهم در سفری سر زده و بدون اطلاع قبلی وارد استان سمنان شد تا از برخی مكان ها و زیرساخت های محیط زیست این استان بازدید به عمل آورد.به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور بامداد چهار شنبه بدون اطلاع قبلی و در رأس هیئتی به صورت سرزده وارد استان سمنان شد تا از برخی زیرساخت ها و همین طور مناطق تحت حفاظت محیط زیست سمنان بازدید به عمل آورد.
پارک ملی کویر زیستگاه گورهای آسیایی و همین طور زیست کره توران شاهرود زیستگاه یوز آسیایی و همین طور گور، کبک و دیگر حیوانات گرانبها در زمره دو پیش بینی برای سفر کلانتری به استان سمنان است همین طور ممکنست رئیس سازمان محیط زیست از فینسک و پرور نیز بازدید کند.
قطع درختان ممنوع القطع اورس و همجواری فینسک با منطقه پرور در زمره دغدغه های راه اندازی سد فینسک در استان سمنان است همین طور کلانتری احتمالاً در این سفر از زیرساخت های انتقال آب دریای خزر به سمنان نیز باید بازدید به عمل آورد.
تخریب ۹ ساله قله شاهوار کانون آب ساز شرق استان سمنان مهمترین مطالبه مردم از معاون رئیس جمهور برای برخورد با متخلفان شمرده می شود.
همچنین باید گفت استان سمنان مهد تخریب های محیط زیستی شمرده می شود که همچون آنها در کنار مقوله شاهوار می توان به تخریب معادن گوناگون در دامغان و میامی و شاهرود و سرخه و… که با مقاومت مردم به تعطیلی معدنی در سرخه انجامید اشاره نمود همین طور رها کردن پساب های صنعتی فراوان به دشت کویر در زمره دغدغه های دیگر محیط زیستی در استان است.
دستگیری مدیرکل سابق محیط زیست استان سمنان نشان داد که این اداره کل با مشکلات عدیده ای روبرو بوده است.


منبع:

1399/08/01
21:32:07
5.0 / 5
1721
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل