گل پیچ GolPich
همزمان با افزایش آلودگی هوا صورت گرفت

برخورد جدی محیط زیست استان تهران با واحدهای آلاینده

برخورد جدی محیط زیست استان تهران با واحدهای آلاینده گل پیچ: افزایش غلظت آلاینده های هوا و آلودگی هوای این روزهای تهران موجب شد تا گشت و پایش های شبانه ماموران محیط زیست استان تهران در چهارشهرستان منجر به پلمب و جمع آوری واحدهای متخلف شود.به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، شیدا اکار - رئیس اداره محیط زیست شهرستان شهریار - از گشت و پایش شبانه در ایام گذشته در این شهرستان آگاهی داد و اظهار نمود: نظارت و پایش محیط زیست بر واحدهای صنعتی و معدنی شهرستان شهریار باتوجه به شرایط جوی پایدار و افزایش غلظت آلاینده ها از روزهای گذشته بطور شبانه روزی شروع شده است.

وی افزود: در گشت های اخیر محورهای اتوبان ساوه، صباشهر، باغستان، ویره، شاهد شهر و شهریار مورد پایش قرار گرفتند که ۱۷ مورد آتش زدن ضایعات و لاستیک توسط نیروهای این اداره و آتش نشانی اطفا شد و جز در دو مورد در سایر موارد عاملان آتش سوزی در محل شناسایی نشدند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهریار اظهار داشت: ۱۸ مورد بازدید مجدد از واحدهای تولید بتن نیز در این گشت ها صورت پذیرفت که خوشبختانه موردی از آلودگی زیست محیطی مشاهده نشد.
برخورد جدی با واحدهای آلاینده اسلامشهر
الهه بیگی- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر- نیز با تشریح گشت های مستمر و شبانه محیط زیست این شهرستان اظهارکرد: باتوجه به وضعیت پایداری هوا و افزایش غلظت آلاینده ها در تهران و شهرستان های اطراف کارشناسان و ماموران اجرائی این اداره حین ماموریت ویژه شبانه اخیر ضمن بازدید از فعالیت کلیه معادن شن وماسه شهرستان بمنظور بررسی رعایت الزامات زیست محیطی از طرف آنان، با پنج مورد پسماندسوزی در ابتدای احمدآباد مستوفی و نوروزآباد مواجه گشتند و مبادرت به مهار آن کردند.

وی در ادامه اظهار داشت: باتوجه به شرایط اضطرار آلودگی هوا در نیمه دوم سال، مامورین اجرائی و کارشناسان این اداره در دو شیفت بامداد و شب در حال گشت زنی هستند و در صورت مشاهده هرگونه فعالیت آلاینده، ضمن برخورد قانونی، موضوع به استناد ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی تحت عنوان تهدید مقابل بهداشت وسلامت عمومی مورد پیگیری قضایی قرار خواهد گرفت.
جمع آوری واحدهای آلاینده دپوی پسماند در شهرستان ری
همچنین با نظارت و پیگیری محیط زیست استان تهران شش واحد آلاینده دپوی پسماند در شهرستان ری روز گذشته با دستور مقام قضایی جمع آوری شد.

زهره عبادتی- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری - در تشریح خبر جمع آوری شش واحد آلاینده دپوی پسماند در بخش خاوران این شهرستان اظهار داشت: از شروع سال جاری تا حالا بیش از ۳۰ واحد غیر مجاز دپوی پسماند در شهرستان ری جمع آوری شده است.

وی اضافه کرد: متاسفانه به سبب عدم نظارت مدیران اجرائی پسماند بر مدیریت پسماند های خشک و پلاستیک، مراکز گوناگون و آلاینده در این خصوص در شهرستان ری به وجود آمده که این مساله آلودگی های زیادی در بخش هوا، آب و خاک را به همراه دارد.

عبادتی اشاره کرد: با مدیریت صحیح پسماندهای خشک و پلاستیک و انتقال آنها به مراکز مجاز توسط شهرداری ها ضمن اینکه پروسه بازیافت به صورت اصولی صورت خواهد گرفت، از فعالیت و انتشارآلودگی های محیط زیستی ناشی از فعالیت این مراکز غیرمجاز نیز کم می شود.
پلمب واحد آلاینده در پاکدشت
در شهرستان پاکدشت نیز یک واحد آلاینده به سبب بی توجهی به اخطاریه قانونی محیط زیست و تهدید مقابل سلامت مردم از طرف محیط زیست این شهرستان پلمب و از ادامه فعالیت آن جلوگیری شد.

محمودرضا سعیدپور - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت - با بیان این خبر اشاره کرد: پیرو شکایت مردمی واصله به این اداره درباب مزاحمت و آلایندگی یک واحد کارگاهی ریخته گری که فعالیت غیراصولی آن سبب تهدید مقابل سلامت شهروندان شده بود، یگان حفاظت این اداره نسبت به بازدید و بررسی موضوع اقدام نمود.

وی اضافه کرد: از آنجایی که این واحد در گشت و پایش های دوره ای این اداره شناسایی و اخطاریه قانونی دریافت کرده بود، بعد از تایید آلودگی، اخطاریه پلمب واحد صادر و نسبت به جلوگیری از فعالیت این واحد اقدام شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت در ادامه اظهار نمود: متصدی این واحد ملزم به جمع آوری و انتقال واحد به مکان مورد تایید محیط زیست شد و این اداره تا حصول نتیجه نهایی پیگیری لازم در این خصوص را به عمل خواهد آورد.

سعیدپور در آخر از شناسایی ۳۴ واحد صنعتی، صنفی و کارگاهی جدید در پایش های صورت گرفته در مهرماه سالجاری آگاهی داد و اشاره کرد: همزمان با فصل سرما و افزایش غلظت آلاینده های هوا، گشت های مستمر محیط زیست در این شهرستان فعال است و در صورت هر گونه تخلف آلاینده برخورد قانونی در اینخصوص انجام می شود.

منبع:

1399/08/07
23:35:30
5.0 / 5
1505
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , باغ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل