گل پیچ GolPich

10 سال حبس برای حیوان آزاری در یونان

10 سال حبس برای حیوان آزاری در یونان گل پیچ: در یونان قانونی به تصویب رسیده است كه طبق آن،  حیوان آزاری های شدید جرم شناخته شده و مجازات آن تا 10 سال حبس خواهد بود.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، مجلس یونان به اتفاق آرا به قانونی رای داد که طبق آن حداقل مجازات برای افراد متخلف یک سال حبس و ۵ تا ۱۵ هزار یورو جریمه است. بر طبق این قانون، مسموم کردن، حلق آویز کردن، آتش زدن و قطع کردن اعضای بدن همچون حیوان آزاری های شدید بشمار می رود.
بر اساس گزارش رسانه های محلی، وزیر کشاورزی یونان اظهار داشت: تصویب این قانون هشداری شدید به جامعه به دنبال دو اتفاقی بود که بتازگی رخ داد و خشم عمومی را برانگیخت.
در ماه اکتبر یک موسسه خیریه، سگی را در "کرت" نجات داد که صاحبش متهم است آنرا قطع عضو و حلق آویز کرده است. دامپزشکی که زندگی این سگ را نجات داده است، می گوید: هیچ گاه ندیده بودم که حیوانی با چنین جراحات شدیدی زنده بماند.
اواخر ماه اکتبر هم بعد از پیدا کردن سگی که به شکم و سینه اش ضربات مکرر چاقو وارد شده و ریه اش سوراخ شده بود، مردی را در نزدیکی آتن دستگیر کردند.
طبق قانون جدید، علاوه بر تشدید مجازات ها، تحت پیگرد قرار دادن مرتکبانِ حیوان آزاری نیز آسان تر می شود.
به گزارش ایندیپندنت، انگلیس نیز در سال ۲۰۱۷ همانند کشورهای کانادا و استرالیا قانون برخورد شدید با حیوان آزاری را به تصویب رساند که طبق آن تا پنج سال حبس در انتظار متخلفان است.
منبع:

1399/08/19
23:06:17
5.0 / 5
1500
تگهای خبر: پزشك , زندگی , مجاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل