گل پیچ GolPich
ضیائیان:

بارش باران امروز در 12 استان شدت می گیرد

بارش باران امروز در 12 استان شدت می گیرد به گزارش گل پیچ مدیركل پیشبینی سازمان هواشناسی از ادامه روند فعالیت سامانه بارشی در ۱۲ استان و حركت آن از فردا به سمت استان های شرقی و شمال شرقی اطلاع داد و اظهار داشت: فردا از شدت بارش ها در تهران كم می شود.صادق ضیائیان مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به ادامه روند فعالیت سامانه بارشی که از روز گذشته از استان های غربی وارد کشور شده است، اظهار داشت: امروز فعالیت این سامانه تشدید شده و در استان های واقع در جنوب غربی شامل خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، همینطور در بوشهر و غرب و شمال غرب کشور شامل ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، همدان، کرمانشاه، کردستان، زنجان، آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل و هم در شمال کشور در استان های گیلان، مازندران، گلستان، شمال شرق در استان های خراسان شمالی و خراسان رضوی و نواحی مرکزی کشور شامل استان های مرکزی، قم، اصفهان، دامنه های جنوبی رشته کوه البرز و در استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان به شکل بارش باران و در بعضی مناطق همراه با رعد و برق و وزش باد فعال خواهد بود.
وی ضمن اشاره به اینکه در بعضی مناطق سردسیر و ارتفاعات غرب و شمال غرب در زاگرس مرکزی و البرز مرکزی دامنه های شمالی و جنوبی بارش برف رخ می دهد تصریح کرد: شدت بارش ها امروز شنبه در کرمانشاه، لرستان، همدان، نیمه جنوبی کردستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی، قزوین تهران و البرز بیشتر است.
ضیائیان در مورد وضعیت بارش ها در تهران هم اظهار داشت: عمده بارش ها در تهران در ارتباط با امروز بوده و پیشبینی ها از آن حکایت می کند که فردا و پس فردا بارش های خفیفی در تهران شاهد خواهیم بود.
مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینکه فعالیت سامانه بارشی در روز یکشنبه سمت غرب رو به کاهش می رود، عنوان کرد: عمده فعالیت سامانه بارشی روز یکشنبه در استان های ساحلی خزر، شمال، شرق و نواحی مرکزی که کشور شامل استان های خراسان جنوبی، اصفهان، از جنوب غرب و دامنه های جنوبی زاگرس، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس و کرمان است.
وی اضافه کرد: شدت بارش در روز یکشنبه در شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و نیمه شمالی فارس، جنوب ایلام و هم استان های ساحلی دریای خزر خواهد بود.
مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی اظهار داشت: روز دوشنبه هم در گیلان و مازندران بارش باران و در گلستان، خراسان شمالی، ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات کرمان و هرمزگان بارش پراکنده پیشبینی می شود.
وی افزود: روز سه شنبه هم در استان های ساحلی خزر ارتفاعات البرز مرکزی و ارتباط کرمان بارش پراکنده رخ خواهد داد. و چهارشنبه با ورود سامانه بارشی جدید در غرب شمال غرب و مناطقی از جنوب غرب همینطور البرز غربی و مرکزی و گیلان، غرب مازندران بارش باران و در ارتفاعات برخی مناطق سردسیر برف پیشبینی می شود. دریای خزر تا اواخر وقت یکشنبه مواج است غرب خلیج فارس شنبه و یکشنبه مواج خواهد بود.


منبع:

1399/09/02
20:23:54
5.0 / 5
1446
تگهای خبر: باد , بارش , هوا , هواشناسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل