گل پیچ GolPich
رییس كمیسیون سلامت شورای شهر تهران:

پاندمی كرونا به معنای توقف در كسب مهارت و همكاری بین المللی نیست

پاندمی كرونا به معنای توقف در كسب مهارت و همكاری بین المللی نیست به گزارش گل پیچ رئیس كمیسیون سلامت شورای شهر تهران ضمن اشاره به اینكه رویداد كلیماتون با ارائه ایده های مبتكرانه در سطح محلی، شهرها را در اتحاد جهانی و فعالیتهای بهتر و هماهنگ تر برای یافتن پاسخ هایی به چالش های آب و هوایی كمك می نماید، اظهار داشت: پاندمی كرونا به معنای توقف در كسب مهارت و همكاری بین المللی نیست.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، زهرا صدراعظم نوری در آئین افتتاح مجازی رویداد کلیماتون 2020 ضمن تقدیر از اداره کل محیط زیست شهرداری تهران برای برگزاری این رویداد با همکاری سمن ها اظهار داشت: امروز در دنیا خلاقیت، نوآوری و انعطاف پذیری حرف اول را در حیات پایدار اقصادی و زیستی شهرها می­زند همین نیاز سبب شده است تا شهرها در طول تاریخ، بعنوان یک محرک اساسی برای تجدید و نوآوری علمی، فناوری، فرهنگی و اجتماعی به شمار آیند. تا جایی که از قرن بیست و یکم با عبارت «قرن شهرها» یاد شود.
وی ادامه داد: تخمین زده شده تا سال 2050، دو سوم جمعیت جهان در شهرها سکونت و به کار و فعالیت اشتغال خواهند داشت. ازاین رو توجه به برنامه هایی نظیر کلیماتون که با همبستگی جهانی، مقابله با چالش­های محیط زیستی را فراتر از سطوح محلی و در مقیاس بین المللی مورد توجه قرار می دهد و به دنبال کشف راهکارهای خلاقانه برای بهره مندی از حداکثر ظرفیت های بومی در نقاط مختلف جهان است، بسیار حائز اهمیت می باشد.
وی افزود: این رویداد امسال به دلیل همه گیری ویروس کرونا با تاکید بر محیط ­زیست الکترونیک به دنبال یک اقدام تحول آفرین در بستر مدیریتی شهرهاست. در واقع همه گیری کووید 19، شکنندگی سیستم های موجود ما را نشان داد و بعنوان یک ضریب تهدید، صدمه پذیرترین جمعیت و ضعیف ترین بخش های اقتصاد را متاثر ساخت.
وی افزود: بدون شک توسعه هوشمند سازی و مدیریت الکترونیک فرصتی در اختیار شهرها قرار داده تا اجازه دهند اقتصاد سبز سبب بهبود اقتصاد مقاومتی جوامع شود. ازاین رو بیشتر از هر زمان دیگر لازم است تا قدرت نوآوری در شهرها تقویت شود و این مهم میسر نمی گردد مگر با بومی سازی ایده ها.
وی تصریح کرد: از طرفی تغییر اقلیم چالش های عمده ای را برای شهرها بعنوان محیط اصلی زندگی به وجود می آورد و به تبع آن، مخاطرات محیط زیستی تهدیدکننده ساکنان و احتیاج به تأمین زیرساخت های عملیاتی افزایش خواهد یافت. این حقایق نشان داده است شهرها می توانند نقش تعیین کننده ای در جهت دهی و شکل گیری مسائل اصلی آینده و همینطور تعامل با سایر شهرهای دنیا برای کاهش اثرات گرمایش زمین داشته باشد.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود ضمن اشاره به اینکه کلیماتون از منظر مدیریت شهری، شهرها را قادر می سازد تا ایده های ابتکاری و راهکارهای جدیدی برای یک زمینه عملیاتی خاص یا یک مشکل فوری را پیدا کنند، اضافه کرد: این حضور، سنگ بنای یک همکاری مثمر ثمر و موفق و فرصتی دو جانبه برای شهر و شهروند است تا از یک سو ضمن ظهور ایده های کارگشا از طرف شهروندان و متخصصان، با بخش های مختلف مدیریت شهری و زمینه فعالیت آنها آشنا گردند.
وی افزود: کلیماتون، با ارائه ایده های مبتکرانه در سطح محلی، شهرها را در اتحاد جهانی و فعالیتهای بهتر و هماهنگ تر برای یافتن پاسخ هایی به چالش های آب و هوایی و ایده های مشترک کمک می نماید. بطور قطع شرایط پاندمی کرونا، به معنای توقف در کسب مهارت و همکاری بین المللی نبوده و در خلال برگزاری این رویداد به صورت مجازی، می توان زمان را به نفع آینده شهر مدیریت کرد.
صدراعظم نوری افزود: رویداد کلیماتون یک همبستگی جهانی میان صد شهر دنیا همچون تهران است، چونکه پدیده انتشار گازهای گلخانه ای و گرمایش زمین فراتر از سطوح محلی و در واقع در مقیاس بین المللی قابل بررسی است. امروزه با توسعه فن آوری و انتشار اطلاعات، بیشتر افراد جامعه با مفهوم تغییرات آب و هوایی آشنایی دارند. طبق گزارشات اخیر ناسا روند تغییرات گرمایش جهانی در شرایط کنونی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و بیشترین عامل آن (احتمالاً 95 درصد) اثرات فعالیت انسان شناخته شده است.
به قول وی، روند این تغییرات از اواسط قرن ۲۰ تابحال با سرعت قابل توجهی افزایش داشته که این میزان در دهه های پیش از آن بی سابقه بوده است. تأثیرات ناشی از تغییر اقلیم به وضوح مشهود است. وقوع سیل، طوفان، خشکسالی، آتش سوزی جنگل ها و... نشان داده است این تأثیرات فراتر از افزایش دما است و جوانب مختلف زندگی شامل منابع آب، غذا، سلامت، محیط زیست، حمل و نقل، حیات وحش، کشاورزی و انرژی را تحت الشعاع قرار داده است.
وی تصریح کرد: کلیماتون، با ارائه ایده های مبتکرانه در سطح محلی، شهرها را در اتحاد جهانی و فعالیتهای بهتر و هماهنگ تر برای یافتن پاسخ هایی به چالش های آب و هوایی و ایده های مشترک کمک می نماید. برگزاری رویداد بین المللی کلیماتون در تهران و پیوستن فعالین محیط زیست، متخصصین و علاقمندان نمادی از مشارکت شهروندان است که قابل تقدیر است.
این عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: این رویداد نشان داده است علاوه بر نگرش محیط زیستی در بین مدیران شهری، شهروندان هم به مساله محیط زیست شهر تهران اهمیت می دهند. دانشجویان و ایده پردازان با تعریف پروژه ها مطابق با دانش روز دنیا همواره نقش مهمی در برنامه ریزی برای رفع مشکلات شهری و بهبود وضعیت و یا سازگاری و تاب آوری شهر تهران دارند و این رویداد فرصت مناسبی را در اختیار شهرداری قرار می دهد تا از این نظرات بهره مند شود.
منبع:

1399/09/10
16:15:18
5.0 / 5
1119
تگهای خبر: آب , جنگل , دما , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل