گل پیچ GolPich
زنگنه تشریح كرد

جزئیات طرح محاسبه رایگان گازبهای ۳۰ درصد از مشتركان خانگی

جزئیات طرح محاسبه رایگان گازبهای ۳۰ درصد از مشتركان خانگی وزیر نفت از بررسی طرح محاسبه مجانی گازبهای 30 درصد از مشترکان کم مصرف خانگی در هیئت دولت بعنوان مشوقی برای مدیریت مصرف انرژی در کشور اطلاع داد.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، بیژن زنگنه، در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری وزارت نفت و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با موضوع بهینه سازی مصرف انرژی اظهار داشت: بمنظور ایجاد مشوق هایی برای مدیریت مصرف گاز، بر طبق طرحی که مقرر است در دولت بررسی شود، گازبهای ۳۰ درصد از مشترکان خانگی که مصرف کمتری دارند، رایگان محاسبه می شود و این طرح تأثیری بسزا بر مدیریت مصرف سوخت خواهد داشت که در صورت تصویب در هیئت دولت، اجرائی می شود.
وی اضافه کرد: بر طبق این مصوبه، مشترکانی که مصرف خودرا در زمستان ۱۰ درصد کاهش دهند، از کاهش ۱۵ درصدی در گازبها برخوردار می شوند که این مساله دو تأثیر دارد؛ نخست اینکه قیمت تصاعدی محاسبه نمی گردد و افزون بر این، دولت هم به دنبال کاهش مصرف ۱۵ درصد تخفیف می دهد. برای این کار منابعی هم دیده شده است. هر چند این طرح برای ما کاهش درآمد به همراه خواهد داشت، اما ایجاد تعادل در تراز تولید و مصرف که در نتیجه این طرح حاصل می شود برای ما اهمیت بیشتری دارد.
وزیر نفت اضافه کرد: اصلاح سیستم موتورخانه ها و جایگزینی بخاری های فرسوده از دیگر اقدام های مهم دولت در زمینه کاهش مصرف انرژی است که هفته پیش در شورای اقتصاد هم تصویب و قرار شد دولت یارانه ای را بمنظور تعویض بخاری های با بازده پایین با بخاری های با کارایی بالا و نیز تعمیر موتورخانه ها اختصاص دهد که امیدوارم هفته جاری در دولت تصویب شود.
زنگنه با تاکید بر لزوم اجرای منویات مقام معظم رهبری در زمینه مدیریت مصرف انرژی، هدف اصلی از اجرای این طرح ها را پشتیبانی از مشترکان و اعطای مشوق هایی برای کاهش مصرف انرژی در کشور دانست.
وی با اشاره به اینکه بهینه سازی مصرف انرژی همیشه مطلب تعیین کننده ای در وزارت نفت بوده است، اظهار داشت: به دنبال افزایش شدید مصرف این مسئله اخیرا اهمیت بیشتری یافته است، برای اینکه ما منابعی تجدیدناپذیر داریم و به نقطه بالای تولید رسیده ایم و این طور نیست که هر مقدار مصرف نماییم، بتوانیم تولید نماییم، بدین سبب بهینه سازی برای ما یک اصل و باید است.
لزوم همکاری نهادها مختلف در زمینه فرهنگ سازی برای مصرف بهینه انرژی
وزیر نفت اضافه کرد: زنان در بخش خانگی مدیریت مصرف نقش تاثیرگذاری را در بهینه سازی مصرف انرژی و آب دارند و بااینکه سال هاست که ما به این قضیه پرداخته ایم، اما امیداوریم با امضای این تفاهم نامه آنرا سازماندهی و عملیاتی نماییم. امیدوارم این تفاهم نامه با همت معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تحقق یابد و همکاران ما در وزارت نفت نیز با تمام قدرت در این زمینه همکاری می کنند. البته لازم است نهادهای دیگر همچون آموزش و پروش و صداوسیما نیز دراین زمینه خصوصاً در بخش فرهنگ سازی همکاری کنند.
زنگنه تاکید کرد: در نفت هم ما به نقش بانوان توجه کرده ایم، به نحوی که برای اولین بار بانوان در عالی ترین رده های مدیریتی در صنعت نفت فعالیت می نمایند و برای اولین بار در تاریخ صنعت نفت ایران، یک خانم عضو هیئت مدیره شده است. تعداد زیادی از مدیران ارشد صنعت نفت، بانوان هستند و تلاش نموده ایم هر چه تبعیض بوده است، تا جایی که دست ما و زور ما می رسد، با زمان و فرهنگ سازی و تغییر ذهنیت ها، آنها را به تبعیض مثبت به نفع خانم ها تبدیل نماییم و در وضعیت برابر به خانم ها اولویت بدهیم.
وزیر نفت اشاره کرد: امروز هیچ محدودیتی برای خانم ها در جذب در هیچ سمتی وجود ندارد، به جز برای سکوهای نفتی که آن هم به سبب اینکه متناسب با نوع کار و زندگی آنها نیست و در بقیه بخش ها محدودیت نداریم.
زنگنه اظهار داشت: محدودیت هایی که برای پذیرش خانم ها در دانشگاه نفت بود، برداشته شد و حتی دوره هایی برای توانمندسازی خانم ها (برگزاری دوره های مینی ام بی ای) انجام شد و امیدواریم بانوان روز به روز نقش پررنگ تری در صنعت نفت داشته باشند.
وی با تاکید بر اینکه تعداد زیادی از افرادی که اخیرا برای پذیرش مدت معین در صنعت نفت در حال مصاحبه هستند را زنان توانمند با صلاحیت های بالا تکشیل می دهند، اضافه کرد: امیدواریم این دسته از کارکنان نقش خودرا به خوبی در آینده صنعت نفت و کشور ایفا کنند.
وزیر نفت تاکید کرد: امیدواریم دوستان ما در نفت پیگیری تفاهم نامه امروز را جدی بگیرند و دنبال کنند، برای اینکه بانوان به واقع نقش تعیین کننده ای در مصرف انرژی کشور دارند و مدیریت انرژی برای ما بسیار مهم می باشد، برای اینکه همکاران ما با زحمات زیاد انرژی را تولید می کنند، اما هدر می رود و در خانه ها اشخاصی که می توانند آنرا مهار کنند، بانوان هستند.
تفاهم نامه همکاری وزارت نفت و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با هدف بهینه سازی مصرف انرژی در کشور روز شنبه، ۱۵ آذرماه بوسیله ویدیو کنفرانس بین بیژن زنگنه، وزیر نفت و معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با حضور علی مبینی دهکردی، مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و فاطمه تندگویان، مشاور ارشد وزیر نفت در امور بانوان و خانواده به امضا رسید.
منبع:

1399/09/16
13:00:10
5.0 / 5
1214
تگهای خبر: آب , آموزش , زندگی , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل