گل پیچ GolPich
مدیركل حفاظت محیط زیست استان خبر داد

آغاز شمارش حیات وحش مناطق حفاظت شده گرمسیری كهگیلویه و بویراحمد

آغاز شمارش حیات وحش مناطق حفاظت شده گرمسیری كهگیلویه و بویراحمد کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: از امروز 87 نفر کارشناس و محیط بان در قالب 27 اکیپ کار شمارش سالانه گونه های جانوری مناطق حفاظت شده گرمسیری استان را انجام می دهند.


سید اسدالله هاشمی بامداد امروز ۱۸ آذرماه ۹۹ در این خصوص اضافه کرد: ۲۷ اکیپ به مدت ۴ روز با همکاری، تشکل های محیطی زیستی مردم نهاد، همیاران افتخاری و معتمدین محیط زیستی، گونه های جانوری مناطق حفاظت شده و تحت مدیریت مناطق گرمسیری استان را شمارش خواهند داد.
وی اظهار نمود: هر ساله بمنظور اطلاع از وضعیت جمعیتی گونه های مهم حیات وحش، در تمام مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع تحت مدیریت محیط زیست استان، انواع گونه های جانوری شمارش می شوند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد: با رعایت تمام دستورالعمل های بهداشتی این سرشماری از امروز ۱۸ آذرماه به مدت ۴ روز توسط ۸۷ نفر کارشناس و محیط بان صورت خواهد گرفت.
هاشمی عنوان کرد: بعد از این آماربرداری، اطلاعاتی درباب وضعیت ترکیب سنی و جنسی جمعیت های موجود، توجه به اهمیت، حمایت و آشنایی هرچه بیشتر با مشکلات محیط زیستی پیش روی و تبادل نظر در جهت، چگونگی برخورد و رفع مشکلات زیست محیطی برنامه ریزی خواهد شد.
وی اشاره کرد: هدف از این سرشماری ها برآورد جمعیت حیات وحش، در مناطق مختلف حفاظت شده است، چنانچه مشاهده سایر گونه ها همچون گوشتخواران و حتی نمایه های حضور سایر گوشتخواران مهم نیز در فرم های سرشماری نیز ثبت می شوند.
به گزارش گل پیچ به نقل از اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در این سرشماری که به روش مشاهده مستقیم انجام می گیرد وضعیت آبی مناطق، پوشش گیاهی و علوفه ای نیز مورد پایش قرار می گیرد.1399/09/18
17:34:09
5.0 / 5
1078
تگهای خبر: آب , باد , بهداشت , حفاظ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل