گل پیچ GolPich

وضعیت قرمز هوای تهران در 13 ایستگاه سنجش كیفیت هوا

وضعیت قرمز هوای تهران در 13 ایستگاه سنجش كیفیت هوا گل پیچ: کیفیت هوای پایتخت درحال حاضر با میانگین 133 و آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد این درحالیست که الان کیفیت هوا در 13 ایستگاه سنجش کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای همه افراد گزارش شده است.به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، بر طبق آخرین اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوا در ایستگاه های پیروزی (منطقه ۱۳)، تربیت مدرس (منطقه ۶)، شادآباد منطقه (۱۸)، شریف (منطقه ۲)، شهرداری (منطقه ۱۰) شهرداری منطقه ۱۱، شهرداری منطقه ۲۱ و پارک رازی (منطقه ۱۱) ناسالم برای همه افراد گزارش شده است.

علاوه بر این ها کیفیت هوا در ایستگاه های پارک سلامت (منطقه ۱۷)، پارک شکوفه (منطقه ۱۴)، پارک قائم (منطقه ۱۸)، دانشگاه تهران (منطقه ۶) و فرمانداری شهر ری (منطقه ۲۰) در وضعیت ناسالم برای همه افراد قرار دارد.

درحالی کیفیت هوای تهران در ۱۳ ایستگاه سنجش کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای همه قرار دارد که روز گذشته (۲۳ آبان) کیفیت هوا تنها در شش ایستگاه سنجش هوت بیان کننده هوای ناسالم برای همه افراد بود.

بر اساس این گزارش در ۱۰ ایستگاه سنجش کیفیت هوا در مناطق مختلف تهران - همچون ایستگاه اقدسیه (منطقه ۱)، شهرداری منطقه ۲، شهرداری منطقه ۱۹، مسعودیه (منطقه ۱۵)، میدان فتح (منطقه ۹) - هوای ناسالم برای گروه های حساس هستند.

هوای ناسالم برای گروه های حساس در ایستگاه های پاسداران (منطقه ۳)، دانشگاه شهید بهشتی (منطقه ۱)، ژئوفیزیک (منطقه ۶)، شهرداری منطقه ۱۵ و شهرک چشمه (منطقه ۲۲) نیز گزارش شده است.

در این بین کیفیت هوا در ایستگاه های پونک، شهرداری منطقه ۴، گلبرگ (منطقه ۸) و ستاد بحران (منطقه ۷) در شرایط قابل قبول است.

بر اساس پیش بینی های سازمان هواشناسی آلودگی هوا در کلان شهرها همچون تهران تا دو روز آینده کماکان ادامه دارد. بدین جهت سفارش می شود که افراد از ترددهای غیرضروری اجتناب کنند همین طور لازم است که مبتلایان به بیماریهای قلبی یا ریوی، سالمندان، کودکان و زنان حامله کارهای طولانی یا سنگین خارج از منزل خودرا کاهش دهند.

به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروه های حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.
منبع:

1399/09/24
13:55:46
5.0 / 5
969
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , بحران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل