گل پیچ GolPich

تاكید پژمان فر بر مسئولیت سازمان برنامه و بودجه در آلودگی هوا

تاكید پژمان فر بر مسئولیت سازمان برنامه و بودجه در آلودگی هوا رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اشاره به اینکه سازمان برنامه و بودجه وظیفه مهمی در آلودگی هوا دارد، اظهار داشت: مشکل دیگر ما آن است که سازمان های ما بابت تکالیف و وظایفشان از سازمان برنامه و بودجه درخواست بودجه نمی کنند و نخستین چشم انداز آنها به بودجه دستمزد کارکنان و هزینه هایشان است.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، نصرالله پژمان فر در جلسه امروز (دوشنبه) کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در جریان بررسی علل آلودگی هوا در این کمیسیون اظهار نمود: تابحال دو گزارش در مجلس هفتم و مجلس دهم در مورد اشکالات هوای پاک و علل آلودگی تهیه شده است. گزارش ها نشان داده است که دامنه آلودگی هوای کلان شهرها از مرکز کلان شهرها در حال عبور است و به شهرهای اطراف رسیده است.
وی با اشاره به اینکه نظارت بر آلودگی هوا و مسئولیت در قبال تنفس شهروندان متولی های خاص دارد، اظهار داشت: به نظرم سازمان برنامه و بودجه وظیفه بسیار مهمی در این حوزه دارد. روزی یک سرباز در میدان جنگ بود و تیر نمی زد، فردی از کنارش رد شد و گفت چرا تیر نمی زنی، گفت به هزار و یک دلیل. از او خواسته شد که یک دلیل را عنوان کند. وی خاطرنشان کرد یک دلیل من آن هست که فشنگ ندارم. به نظرم سازمان برنامه و بودجه چنین وظیفه ای دارد.
نماینده مردم مشهد در مجلس ضمن اشاره به گفت و گوی خود با رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: آقای نوبخت می گوید وزارتخانه ها به تنها چیزی که توجه نمی کنند برنامه ها و تکلیفشان است. یعنی نخستین چیزی که ادارات و سازمان های مختلف در بودجه مشخص می کنند دستمزد خودشان، کارکنان شان و هزینه هایشان است. در واقع سازمان ها هیچ مسئولیتی در قبال عرضه برنامه های مشخص به سازمان برنامه و بودجه و گرفتن اعتبار مشخص از این سازمان ها احساس نمی کنند.
پژمان فر در انتها اظهار داشت: گزارش های ما نشان داده است که بعضی نیروگاه ها از گازوئیلی استفاده می نمایند که از مازوت بدتر است. آقای نوبخت اعتقاد دارد دستگاه ها مشکل دارند. دستگاه ها برای تکالیفشان اعتبار تعیین نکرده و به ما ابلاغ نمی کنند.1399/10/23
12:06:33
0.0 / 5
926
تگهای خبر: آلودگی , دستگاه , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل