گل پیچ GolPich

محیط زیست نخستین قربانی دوران ضعف اقتصاد

محیط زیست نخستین قربانی دوران ضعف اقتصاد به گزارش گل پیچ قم مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قم اظهار داشت: مبحث تغییر کاربری اراضی زراعی داخل شهری همیشه نگران کننده و خطرساز بوده است و تجربه نشان داده که زمانیکه اقتصاد ضعیف می شود محیط زیست نخستین قربانی است.


دکترسیدرضا موسوی مشکینی، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قم، درنشست خبری به مناسبت روز ملی هوای پاک اظهار داشت: شعار سال اداره حفاظت از محیط زیست هوای پاک تعهد مسولان و مشارکت مردم است که این نشان دهنده ارتباط دوطرفه مردم و مسئولین در بحث محیط زیست و داشتن هوایی پاک بدون مشارکت مردم امکان پذیر نیست.
وی با اعلان اینکه یکی از دغدغه های اصلی استان، نیروگاه حرارتی است، اضافه کرد: موثرترین منبع ثابت آلودگی، نیروگاه است؛ چونکه علاوه بربالا بودن مصرف سوخت، به صورت دائم مشغول به کار هستند و خوشبختانه نیروگاه قم مازوت نمی سوزاند و با دو سوخت گاز و گازوئیل کارمی کند که با رایزنی و پیگیری های فراوان تلاش شده که فقط با سوخت گازفعالیت کنند.
وی با اشاره براینکه در سالهای اخیر اقدامات خوبی در بحث درختکاری و توسعه فضای سبز شهری انجام شده است؛ اما مبحث تغییر کاربری اراضی زراعی داخل شهری همیشه نگران کننده و خطرساز بوده است، اظهار نمود: تجربه نشان داده که زمانیکه اقتصاد ضعیف می شود محیط زیست نخستین قربانی است و امیدواریم با توسعه اقتصاد توجه به محیط زیست هم افزایش یابد.
موسوی مشکینی با اشاره براینکه خط دوم تفکیک پسماند در حال راه اندازی است، خاطرنشان کرد: واحدهای صنعتی مختلف و فراوان دراستان وجود دارد که خروجی هایی مختلفی مانند پسماند، فاضلاب و... دارند که همه ی این ها رصد و پایش می شوند همینطور به جز یک بیمارستان همه ی پسماندهای عفونی هم برای بی خطر شدن وارد اتو کلاو می شوند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم درمورد جانمایی کارخانه های استان مرکزی که در حوزه آبریز استان قم قرار دارند، اظهار داشت: مرز استان ها حیات خلوت مجرمان زیست محیطی است و با عنایت به تقسیمات جغرافیای و سیاسی مناطق آزاد از ما استعلام نمی کنند.
وی با اعلان اینکه هدف ما اجرای کامل قانون هوای پاک است اما در این مورد مجری نیستم و نقش نظارتی داریم اما تلاش کرده ایم که همکاری و هماهنگی های مورد نیاز را انجام دهیم، اظهار نمود: ۲۲۵ روز درسال ۹۹ و ۲۱۱ روز در سال ۹۸ هوای پاک و سالم، ۴۶روز در سال۹۸ و ۶۸ روز درسال ۹۹ روزهای ناسالم برای گروه های حساس داشته ایم.
وی با اعلان اینکه پشتیبانی از دوچرخه سواری همیشه در دستور کار محیط زیست بوده است، اظهار داشت: بوده، اظهار داشت: از ۲۹ دیماه تا ۲۲ بهمن تخفیف برای معاینه فنی تاکسی ها و اتوبوس های داخل شهری درنظر گرفته شده است.منبع:

1399/10/26
12:28:46
0.0 / 5
936
تگهای خبر: آب , آلودگی , حفاظ , زیست محیطی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل