گل پیچ GolPich
مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران تاكید كرد

تاثیر زیاد اصلاح سوخت پالایشگاه ها بر كاهش آلاینده های هوا

تاثیر زیاد اصلاح سوخت پالایشگاه ها بر كاهش آلاینده های هوا مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران تاکیدکرد: اصلاح سوخت پالایشگاه ها بطور قطع در کاهش آلاینده های هوا بسیار موثر و مفید خواهد بود.به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، سعید محمودی همزمان با گرامیداشت هفته هوای پاک با شعار "هوای پاک، تعهد مسئولان، مشارکت مردم" ظهر امروز در مراسم شروع بهره برداری از پروژه اصلاح و بهینه سازی کوره های پالایشگاه نفت پارس با اشاره به اینکه پالایشگاه ها و واحدهایی که در حوزه نفت و پتروشیمی در سطح کشور فعالیت می نمایند در سالهای گذشته استفاده زیادی از سوخت مازوت داشتند، اظهار داشت: اقداماتی این چنینی که منجر به تغییر در سوخت پالایشگاه ها می شود، بطور قطع بر کاهش آلاینده های هوا بسیار موثر و مفید خواهد بود.

وی با اعلان اینکه دو کوره این پالایشگاه، سوخت مایع مصرف می کردند و آلایندگی به ویژه در مورد ترکیبات گوگرددار داشتند، اظهار داشت: حدود ۳۵۰۰ تن سوخت مایع در این کوره ها طی یک سال مصرف می شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه با شروع به کار این پروژه، کوره ها از امروز سوخت گاز مصرف کرده و این اتفاق مثبت و موثری در کاهش آلاینده های جوی این پالایشگاه خواهد بود، اشاره کرد: با مصرف سوخت گاز، آلایندگی این مجموعه تا حد صد درصد کاهش خواهد یافت.

حمیدرضا خلیلی - مدیرعامل پالایشگاه نفت پارس - نیز در این مراسم با اعلان اینکه داشتن پیوست محیط زیستی در پروژه ها و اقدامات اجرائی شرکت های زیرمجموعه ستاد اجرائی فرمان امام (ره) یک الزام است، اظهار داشت: فاز اول این پروژه در یکی از واحدهای فرآیندی پالایشگاه با موفقیت به پایان رسیده است. فاز دوم این پروژه که امروز راه اندازی شد از سه منظر به مفهوم کامل یک پروژه اقتصاد مقاومتی است. اول اینکه نتایج این پروژه منجر به افزایش تولید به میزان ۱۵ درصد در محصولات این شرکت خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، خلیلی افزود: دوم موضوع محیط زیستی پروژه است که با استقرار تکنولوژی جدید، راندمان تولید از حدود ۴۵ درصد به ۸۵ درصد می رسد و این به مدلول دستیابی به توان حرارتی مورد نظر با مصرف سوخت کمتر خواهد بود. سومین موضوع کاهش آلایندگی محیط زیستی است و با اجرای این پروژه آلاینده های اکسیدهای گوگرد، مونواکسیدکربن و بقیه آلاینده هایی که در گازهای خروجی دودکش کوره ها و سیستم های احتراقی است حدودا به صفر می رسد.

انتهای ‍‍پیام


1399/11/02
12:14:09
0.0 / 5
1217
تگهای خبر: حفاظ , دما , سیستم , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل