گل پیچ GolPich
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس خبر داد؛

كمیته صیانت از جنگل های زاگرس بوجود آمد

كمیته صیانت از جنگل های زاگرس بوجود آمد به گزارش گل پیچ نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی از تشکیل کمیته ملی صیانت از جنگل های زاگرس و برگزاری اولین جلسه آن با حضور رئیس جمهور اطلاع داد.به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، حسین گودرزی امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به اینکه یکی از نعمت های بزرگ خدادادی به سرزمین ایران، پهنه جنگلی، جنگل های زاگرس است، عنوان کرد: در کمربند غربی ایران و از جنوب تا شمال غرب، شش میلیون هکتار جنگل زاگرس وجود دارد که در اصطلاح به آن کمربند حفاظتی و یا ریه تنفسی ایران گفته می شود.
وی با اشاره به اینکه تعدیل و اقلیم آب هوای ایران به این جنگل ها بستگی دارد، اظهار داشت: ۴۰ درصد آب آشامیدنی ایران از راه این پهنه جنگلی تأمین می شود.
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: متأسفانه در ۱۰ سال گذشته این پهنه عظیم جنگلی که بزرگترین پهنه جنگلی ایران هم به حساب می آید گرفتار بیماری «زوال درختان بلوط» شده است.
گودرزی، خاطرنشان کرد: ۱.۵ میلیون هکتار یا ۱۸ میلیون اصله درخت بلوط از ۲۵ تا ۱۰۰ درصد آفت زده و خشکیده شده است.
وی ضمن اشاره به اینکه نیاز بود که اقدام ملی در جهت آنچه در جهت نجات دریاچه ارومیه صورت گرفت، در این حوزه هم انجام گیرد، اضافه کرد: من بعنوان یکی از نمایندگان حوزه زاگرس از وزیر جهاد کشاورزی در این حوزه سوال کردم و درخواست داشتیم که کمیته ملی نجات جنگل زاگرس تشکیل گردد.
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: در این راستا وزیر جهاد کشاورزی با رئیس جمهور مکاتبه ای داشتند و سرانجام این امر منتهی به تشکیل کمیته ملی راهبردی صیانت از جنگل های زاگرس شد و اولین نشست آن هفته آینده با حضور رئیس جمهور، ۱۰ تا ۱۲ نفر از وزرا و رؤسای سازمان های مربوطه در دفتر رئیس جمهور تشکیل خواهد شد.
گودرزی، اضافه کرد: هدف اصلی این کمیته ملی، تنظیم سند پشتیبانی از جنگل زاگرس، پهنه بندی مناطق آلوده، تخصیص بودجه بازسازی این جنگل ها خواهد بود.

1399/11/07
23:34:28
0.0 / 5
1099
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل