گل پیچ GolPich

هوای اهواز در وضعیت خطرناك قرار گرفت

هوای اهواز در وضعیت خطرناك قرار گرفت گل پیچ: هوای بامداد امروز کلانشهر اهواز در وضعیت خطرناک قرار گرفت و تردد را برای افراد در معرض خطر با چالش مواجه کرد.به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، بنا بر اعلام مرکز کنترل و پایش محیط زیست، شاخص کیفیت هوا در ساعت هشت بامداد امروز هوای کلانشهر اهواز به ۵۰۰ AQI رسید.
این شاخص نشان دهنده وضعیت خطرناکست که افراد باید از کارهای خارج از منزل خودداری ورزند. همین طور این میزان در ایستگاه سنجش نیوساید و نادری اهواز به ترتیب ۵۰۰ و ۳۲۰ AQI است.

اگر شاخص کیفی هوا بین ۳۱۰ تا ۵۰۰ قرار گیرد، نشان دهنده وضعیت خطر ناک می باشد.
در صورتی که این شاخص کمتر از ۵۰ باشد، هوا در وضعیت پاک، در صورتیکه بین ۵۰ تا ۱۰۰ باشد هوا در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس، در صورتیکه بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ باشد ناسالم برای همه گروه های سنی، در صورتیکه بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ باشد بسیار ناسالم و در صورتیکه بیش از ۳۰۰ باشد شرایط هوا خطرناک ارزیابی می شود.
کارشناسان می گویند در هوای خطرناک که شاخص آن به بالاتر از عدد ۳۰۰ می رسد، شرایط به نحوی است که کلیه افراد جامعه باید از قرار گرفتن در هوای آزاد اجتناب کنند و یا حتی الامکان شهر را ترک کنند.
در این شرایط سفارش می شود؛ بیماران قلبی و تنفسی، مبتلایان به آسم، کودکان و سالمندان در فضاهای باز فعالیت نکنند و تا حد امکان از حضور در سطح شهر خودداری کرده و در منزل استراحت کنند. کلیه ورزشکاران و شهروندان از هرگونه فعالیت فیزیکی و ورزشی همچون دویدن و پیاده روی در این شرایط در هوای باز اجتناب کنند.
نوشیدن مایعات خصوصاً آب در وضعیت آلودگی هوا نه فقط موجب شستشوی دستگاه گوارش می شود بلکه عطش و خشکی دهان ناشی از آلودگی هوا را نیز از بین می برد. از طرفی با نوشیدن آب و فعالیت دستگاه گوارش، قسمتی از آلودگی های وارد شده به بدن توسط ادرار دفع می شود.
هنگام آلودگی هوا، از میوه ها و سبزیجات تازه بیشتر استفاده کنند. آنتی اکسیدان های (ترکیبات ضد سرطان) موجود در میوه ها و سبزیجات نقش حیاتی در سلامت ریه ها و کاهش اثرات آلاینده های هوا دارند.منبع:

1399/11/11
21:42:47
0.0 / 5
738
تگهای خبر: آب , آلودگی , تردد , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل