گل پیچ GolPich

هشدار هواشناسی نسبت به وزش باد شدید در ۶ استان

هشدار هواشناسی نسبت به وزش باد شدید در ۶ استان گل پیچ: سازمان هواشناسی با صدور هشداری از وزش باد شدید در شش استان کشور و وقوع رگبار و رعد و برق شدید در چهار استان آگاهی داده است.به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی آمده است که از اواخر وقت روز جمعه (۱۷ بهمن) تا روز یکشنبه (۱۹ بهمن) وزش باد شدید تا خیلی شدید با سرعت ۶۰ تا ۹۰ کیلومتر بر ساعت و احتمال خیزش گرد و خاک در بعضی مناطق کشور دور از انتظار نیست.

این شرایط طی روز جمعه (۱۷ بهمن) در استان های اردبیل، گیلان، خوزستان و ایلام و طی روز شنبه (۱۸ بهمن) در ایلام، خوزستان، بوشهر و فارس و طی روز یکشنبه (۱۹ بهمن) در استان فارس پیش بینی می شود.

سازمان هواشناسی هشدار داده است که احتمال لطمه رسیدن به گلخانه ها و شکستن درختان وجود دارد. بدین جهت نهال های تازه کشت شده با نصب قیم جهت مقاومت در مقابل باد محکم شوند و از محلول پاشی و سم پاشی نیز خودداری شود.

استحکام و ترمیم سقف و سازه های گلخانه ها، عایق بندی و محافظت از کندوها خصوصاً در استان بوشهر، تسریع در برداشت گوجه فرنگی و صیفی جات در جنوب کشور و استفاده از بادشکن جهت جلوگیری از شکستگی شاخه و تنه درختان و حتی ریشه کن شدن درخت از دیگر سفارش های سازمان هواشناسی است.

در ادامه این هشدار آمده است: باتوجه به وزش باد و حاکمیت سرما در مناطق سردسیر دامداری ها نسبت به خشک نگهداشتن سطح زمین و مسدود نگهداشتن در سالن ها اقدام نمایند همین طور سالن های مرغداری نسبت به تهویه و کنترل دما در وضعیت وزش باد اقدامات لازم را انجام دهند.

خودداری از انجام آبیاری جهت جلوگیری از سست شدن ریشه گیاهان به سبب وزش باد، عدم استقرار ماشین آلات کشاورزی و نهاده های کشاورزی روی زمین، خودداری از آهک پاشی در استخرهای خاکی که آب آن تخلیه شده به سبب وزش باد شدید از دیگر سفارش ها است.
وقوع رگبار و رعد و برق در بعضی مناطق کشور/ احتمال وارد شدن خسارت به محصولات کشاورزی
سازمان هواشناسی در بخش دیگری از هشدار خود از وقوع رگبار باران با رعد و برق و احتمال تگرگ در برخی مناطق کشور طی روزهای شنبه و یکشنبه (۱۸ و ۱۹ بهمن) آگاهی داده است.

این شرایط جوی طی روز شنبه (۱۸ بهمن ماه) در استان های ایلام، خوزستان و نیمه شمالی بوشهر و طی روز یکشنبه (۱۹ بهمن ماه) در استان های بوشهر و فارس پیش بینی می شود همین طور احتمال وارد شدن خسارت به محصولات کشاورزی وجود دارد.

سازمان هواشناسی در هشدار خود سفارش کرده است که زهکشی و پاکسازی مسیر آب باغ ها و مزارع باتوجه به بارش ها انجام و از آبیاری، محلول پاشی و سم پاشی باتوجه به وقوع بارش ها خودداری شود.

انجام آبیاری در خاک های شور پس از وقوع باران بمنظور آبشویی شوری از محیط ریشه، تسریع در انتقال محصولات برداشت شده خصوصاً صیفی جات به مکان های مسقف، حفاظت از مزارع گوجه فرنگی استان بوشهر در مقابل تگرگ، تهویه، تنظیم دما و تامین سوخت سالن ها، بسته نگهداشتن دریچه های گلخانه ها هنگام بارش، تهویه، تنظیم دما و تامین سوخت سالن ها باتوجه به شرایط جوی، عدم استفاده از آب باران برای دام ها، پاکسازی، تنظیم و کنترل دریچه های ورودی و خروجی آب استخرها و جلوگیری از ورود آب گل آلود به استخرها باتوجه به حجم بالای روان آب و سیلابی شدن رودخانه ها ازجمله سفارش های سازمان هواشناسی برای این شرایط جوی است.

در اختتام این هشدار تاکید گردیده است که به استخرهای پرورش ماهی گرم آبی کوددهی نشود و غذادهی به میزان نصف نرمال به سبب ابرناکی کم شود. دامداران و عشایر نیز از عبور در ارتفاعات، توقف در حاشیه رودخانه‏ ها و مسیل‏ ها باتوجه به وقوع بارش ها اجتناب کنند.

عایق بندی و محافظت از کندوها در مقابل بارش، عدم چرای دام در مراتع و انتقال دام ها به مکان سرپوشیده هنگام وقوع بارش و عدم استقرار ماشین‏ آلات کشاورزی روی زمین به سبب بارش از سفارش های دیگر سازمان هواشناسی است.

به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی در هشدار نارنجی دیگری از تشدید فعالیت سامانه بارشی در کشور و بارش باران و برف، رخداد مه و کاهش دید افقی، وزش باد شدید و تگرگ از روز جمعه (۱۷ بهمن) تا روز یکشنبه (۱۹ بهمن) آگاهی داده است.

این شرایط طی روز جمعه (۱۷ بهمن) در کرمانشاه، جنوب استان های آذربایجان غربی، کردستان و شمال ایلام و لرستان و طی روز شنبه (۱۸ بهمن) در لرستان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، ارتفاعات استان های گیلان، مازندران، البرز، قزوین و تهران پیش بینی می شود.

فعالیت سامانه بارشی طی روز یکشنبه (۱۹ بهمن) در کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، شمال استان های فارس و بوشهر و غرب و جنوب غرب اصفهان ادامه دارد.

سازمان هواشناسی هشدار داده است که احتمال ذوب شدن برف در ارتفاعات و دامنه ها، افزایش حجم روان آب و آبگرفتگی معابر، اختلال در سفرهای برون شهری، کاهش دید در مناطق کوهستانی، تاخیر و احتمال لغو پروازها، احتمال ریزش بهمن در مناطق مستعد و در مناطق مستعد جنوبی احتمال وقوع تگرگ وجود دارد. بدین جهت در سفرهای برون شهری خصوصاً مناطق کوهستانی احتیاط و از سفرهای غیر ضروری و صعود به ارتفاعات خودداری شود.

آمادگی تجهیزات برف روبی و تجهیز خودرو ها به امکانات ایمنی و گرمایشی و کنترل و بازگشایی آبروها از دیگر سفارش های هواشناسی است.

به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به همراه داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

منبع:

1399/11/16
18:13:18
0.0 / 5
882
تگهای خبر: آب , باد , بارش , باغ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل