گل پیچ GolPich
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان خبر داد

به صدا درآمدن زنگ خطر جنگل های زاگرس

به صدا درآمدن زنگ خطر جنگل های زاگرس کهگیلویه و بویراحمد رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد از کشف و ضبط 200 تن چوب و 2 تن ذغال قاچاق در این شهرستان آگاهی داد.


«عباس حسن زاده» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اضافه کرد: از شروع سالجاری تا حالا ۷۳ هکتار از راضی ملی در امتداد تبصره یک ماده ۵۵ (اراضی که در آنها درخت یک تا سه ساله کاشت بود) در سطح شهرستان رفع تصرف شد.
وی اظهارکرد: علاوه براین ۳۳.۳ هکتار طی این مدت قلع و قمع و رفع تصرف از راضی منابع ملی داشته ایم که تا اختتام امسال این میزان به حدود ۵۰ هکتار خواهد رسید.
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد اشاره کرد: طی سال جاری در ورودی و خروجی شهر یاسوج از سمت شیراز و اصفهان ۲۰۰تن چوب جنگلی بلوط کشف و ضبط شده است.
حسن زاده اشاره کرد: همین طور طی این مدت ۲ تن ذغال قاچاق از متخلفان و قاچاقچیان کشف شد.
وی افزود: طی امسال با افزایش قاچاق چوب جنگلی بلوط و ذغال روبه رو شده ایم که این مساله زنگ خطری برای جنگل های زاگرس است.
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد عنوان کرد: البته اقداماتی دراین زمینه جهت پیشگیری و کاهش این مساله انجام شده که موثر خواهد بود به عنوان مثال جریمه هر کیلوگرم چوب قاچاق از ۱۵ هزار تومان به ۱۵۰ هزار تومان و هر کیلوگرم ذغال از ۱۵ هزار تومان به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافت.
حسن زاده اشاره کرد: با توجه به این که افزایش زمین خواری و کوه خواری در سطح شهرستان بویراحمد هستیم دراین زمینه نیاز به فرهنگ سازی داریم که از دستگاه های فرهنگی، رسانه ها و صدا و سیما انتظار همکاری بیش از پیش داریم.
وی اظهارکرد: مساحت شهرستان بویراحمد ۳۹۵ هکتار است که از این مقدار ۲۶۰هزار و ۷۰۰ هکتار جنگل، ۷۰ هزار هکتار مرتع و مابقی زراعی و مسکونی است.
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد اظهار داشت: ۲۰۰هکتار بانکت بندی عرصه های منابع طبیعی در مناطق "تنگ تامرادی" و "موگر" این شهرستان جهت جلوگیری از فرسایش خاک و هدر رفت آب در اراضی شیب دار جنگلی انجام شده است.1399/11/20
21:42:55
0.0 / 5
661
تگهای خبر: آب , جنگل , خاك , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل