گل پیچ GolPich
متخلفان در پلدختر دستگیر شدند؛

زنده گیری سهره برای فروش در بازار پرندگان

زنده گیری سهره برای فروش در بازار پرندگان زنده گیری سهره از مناطق مختلف لرستان برای فروش در بازار پرندگان به تجارتی جدید برای سودجویان تبدیل گشته است.خبرگزاری مهر - گروه استان ها: «سهره» بعنوان یکی از پرندگان زیبا و خوش صدا تبدیل به طعمه جدید سودجویان شده است تا با زنده گیری این گونه از سطح جنگل ها و مراتع استان، طبیعت لرستان را داغدار گونه ای دیگر شود.

این پرنده به لحاظ رنگ آمیزی زیبا و نغمه های خوشی که سر می دهد همواره طالبان زیادی در بازار پرندگان دارد که با زنده گیری و نگهداری آنها در قفس، این زیبای رنگارنگ را از طبیعت این دیار دریغ می کنند.
روش زنده گیری این پرنده به این صورت است که یک «سهره» سرطلایی نر دست آموز را در تور صیادی قرار داده که با نغمه خوانی این «سهره» سایر «سهرها» جذب شده و به سمت تور می آیند و به این وسیله توسط صیاد زنده گیری می شوند.

«سهرها» در بازار پرندگان با قیمت های مختلف معامله می شوند تا زنده گیری این پرنده به تجاری جدید در حوزه محیط زیست تبدیل گردد.
علی الشتری نژاد رئیس اداره محیط زیست پلدختر در این رابطه، اظهار داشت: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست این اداره، به دنبال گشت و کنترل در جهت پیشگیری از شکار و صید در سطح حوزه استحفاظی موفق شدند دو نفر متخلف زیست محیطی که بر خلاف قوانین شکار و صید مبادرت به زنده گیری پرندگان وحشی از نوع «سهره» طلایی کرده بودند را دستگیر کنند.

وی، اضافه کرد: از این متخلفین تعداد ۸ قطعه «سهره» طلایی به همراه ادوات زنده گیری شامل قفس و تور زنده گیری پرندگان کشف و ضبط شد.
رئیس اداره محیط زیست پلدختر، اظهار داشت: پرونده این متخلفین بعد از تنظیم صورتجلسه اولیه و دریافت جریمه ضرر و زیان وارده به محیط زیست به مبلغ ۲۴ میلیون ریال برای سیر مراحل قانونی به دادگستری شهرستان ارجاع شد.

الشتری نژاد از هم استانی های عزیز درخواست نمود در صورت هر گونه مشاهده تخلفات زیست محیطی آنرا به نزدیک ترین اداره حفاظت محیط زیست اطلاع و یا به سامانه ۱۵۴۰ اطلاع دهند.


منبع:

1399/11/27
21:21:18
0.0 / 5
870
تگهای خبر: باد , جنگل , حفاظ , زیست محیطی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل