گل پیچ GolPich
استاندار كردستان در دیدار با معاون رییس جمهور مطرح كرد:

تالاب بین المللی زریوار باید در سطح ملی مطرح و برای آن تصمیم گیری شود

تالاب بین المللی زریوار باید در سطح ملی مطرح و برای آن تصمیم گیری شود به گزارش گل پیچ کردستان استاندار کردستان اظهار داشت: تالاب بین المللی زریوار باید در سطح ملی مطرح و برای آن تصمیم گیری شود.


بهمن مرادنیا در دیدار با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به اینکه تالاب بین المللی زریوار یکی از مهم ترین اکوسیستم های زیست محیطی استان کردستان است؛ بیان نمود: تالاب بین المللی زریوار یک ظرفیت بزرگ زیست محیطی و گردشگری برای استان است و باید در سطح ملی مطرح و برای آن تصمیم گیری شود که نگاه سازمان محیط زیست به این پدیده منحصر به فرد بسیار حایز اهمیت است.
وی با اشاره به اینکه در یک دهه اخیر نسبت به ساماندهی و رفع مشکلات تالاب زریوار اقدامات فراوانی انجام شده است بیان نمود: این تالاب یک منبع درآمدی پایدار برای مردم مریوان و استان است.
استان کردستان، در ادامه این مورد به وضعیت گردشگری 15 هکتاری اشاره و تصریح کرد: با هماهنگی و یکپارچه بودن تصمیمات می توان تالاب زریوار را به مهم ترین قطب گردشگری غرب کشور تبدیل کرد.
مرادنیا در مورد معدن طلای زرکوه در شهرستان قروه اظهار داشت: مهم ترین مشکلات زیست محیطی فعالیتهای معدنی ناشی از زهکشی اسیدی معادن، باطله ها، پخش ذرات گرد و غبار، صدا و ارتعاش و تولید مواد زاید جامد است که این معدن با راهکارهای مدیریتی مناسب و بکارگیری تمهیداتی چون استفاده از تکنولوژی های مناسب جهت عملیات خاکی و آب پاشی در محدوده باطله برداری و خاک برداری و راه های دسترسی تلاش کرده از خسارت زیست محیطی تا حد توان بکاهد.
وی تاکید کرد: رودخانه ها بعنوان بخشی از ثروت های طبیعی و ملی کشورها از اهمیت خاصی برخوردار می باشند، رودخانه ها دارای آبزیانی هستند که از نظر اقتصادی اهمیت جهانی دارند، و جزء ذخایر موروثی هر کشور به شمار می آیند و استان کردستان هم از این قائده مستثنی نیست.
استاندار کردستان تصریح کرد: حفظ و حراست از بقای رودخانه ها و ماهیان آن برای استفاده آیندگان یک وظیفه همگانی است و یکی از راهکارهای حفاظت از محیط زیست رودخانه ها، برقراری حداقل آب مورد نیاز محیط زیست آنها، در زمان راه اندازی و بهره برداری از سدها است و در ارزیابی زیست محیطی حقابه رودخانه مشخص می شود و وزارت نیرو باید نسبت به این حقابه اجبار به رعایت داشته باشد.
منبع:

1399/12/10
22:30:40
0.0 / 5
715
تگهای خبر: آب , حفاظ , خاك , زیست محیطی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل