گل پیچ GolPich
محمودی:

ضرورت توجه بیشتر به عمومیت بخشیدن حفظ محیط زیست

ضرورت توجه بیشتر به عمومیت بخشیدن حفظ محیط زیست به گزارش گل پیچ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران اظهار داشت: باید مردم آموزش ببینند تا مسئولیت پذیری بیشتری نسبت به حفظ محیط زیست، منابع طبیعی و جنگل ها و مراتع کشور داشته باشند.


به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، همزمان با گرامیداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، پس از ظهر روز گذشته مراسم غرس نهال با حضور سمیه رفیعی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، نصراله پژمانفر رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، سعید محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران، هنرمندان، تشکل های محیط زیستی و مسئولان محلی در حاشیه پارک ملی سرخه حصار اجرا شد. سمیه رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در حاشیه این برنامه با اعلان اینکه هفته منابع طبیعی و روز درختکاری یکی از مناسبت های در رابطه با حفظ محیط زیست بوده و بسیار باارزش است، اظهار داشت: این مناسبت نشان دهنده اهمیت حوزه محیط زیست و منابع طبیعی در سابقه ایرانی و اسلامی کشور ما بوده و دین مبین اسلام هم بر آن صحه گذاشته است. وی با اشاره به اینکه این رویداد اهمیت موضوع درختکاری را در همه سطوح به مردم و مسئولان یادآوری می کند، اضافه کرد: باید با موضوع حفاظت از محیط زیست بعنوان اصل اساسی در زمینه پیشرفت پایدار کشور تجدید آرمان شود. رفیعی در ادامه سخنان خود با اعلان اینکه برخورداری از محیط زیست سالم، هوا و زمین سالم و پاک حق عامه مردم است و این مساله در قوانین کشور به رسمیت شناخته می شود، گفت: وظیفه همه مسئولان در کشور اولویت قرار دادن احقاق این حق مردم است که پایه سلامت و پایداری اقتصادی نیز هست. نصراله پژمانفر رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه خوشبختانه موضوع درختکاری در کشور ما سنت حسنه ای است که مردم ورود ویژه ای به آن دارند، اظهار داشت: تلاش مردم بر این است که این اقدام باارزش بعنوان فرهنگ عمومی در میان خود و خانواده ای شأن حفظ شود. وی با اعلان اینکه چنین مراسم هایی بااینکه به صورت نمادین بوسیله مسئولان انجام می شود اما در کشور روحیه غرس درخت و نهال به جد بالاست، اضافه کرد: مردم می توانند درختی را با نیات معنوی و برمبنای اعتقادات و باورهای خود غرس کنند و می توانیم طیف گسترده ای از این اقدامات را در کشور داشته باشیم. پژمانفر در ادامه با اشاره به اینکه باید تلاش نماییم این مساله در محیط های عمومی با جریان گسترده تری مواجه شود و عمومیت بیشتری داشته باشد، گفت: از طرفی محافظت و نگهداری از درختان هم بسیار با اهمیت می باشد و باید بررسی و لطمه شناسی شود که در هرسال درختانی که کاشته می شوند تا سال آینده چند درصد از آنها باقی می ماند.
سعید محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران نیز در حاشیه این برنامه با اعلان اینکه جنگل های با ارزش در غرب و شمال کشور دستخوش تغییراتی شده و مشکلاتی دارند، اضافه کرد: کاشت نهال در جنگل های دست کاشت و جایگزین کردن درختان در کشور اقدامی بسیار باارزش است. وی گفت: باید جنگل های دست کاشت و سرانه فضای سبز جنگلی و شهری را برای بهتر کردن وضعیت زندگی مردم و افزایش تولید اکسیژن در شهرها توسعه دهیم. مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در ادامه با اشاره به اینکه اینگونه برنامه ها باید اساس کار قرار گرفته و در برنامه ریزی های طولانی مدت نیز مد نظر باشد، اظهار داشت: همین طور باید مردم آموزش ببینند تا مسئولیت پذیری بیشتری نسبت به حفظ محیط زیست، منابع طبیعی و جنگل ها و مراتع کشور داشته باشند. محمودی در ادامه سخنان خود با اعلان اینکه آموزش اساس دانش و دانش اساس تصمیم گیری های درست است، بیان داشت: اگر بخواهیم تصمیم گیری های درست در امتداد حفاظت و بهره برداری بهتر از منابع طبیعی کشور را شاهد باشیم باید برنامه های آموزشی بیشتری در حوزه کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست داشته باشیم. گفتنی است همین طور در حاشیه این مراسم تعدادی پرنده شکاری که آمادگی لازم برای ورود به زندگی طبیعی و زیستگاه خودرا داشتند، رهاسازی شده و به آغوش طبیعت بازگشتند.


منبع:

1399/12/15
12:47:12
0.0 / 5
703
تگهای خبر: آموزش , جنگل , حفاظ , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل