گل پیچ GolPich

بارش ها در كشور ادامه دارد

بارش ها در كشور ادامه دارد به گزارش گل پیچ مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از تداوم بارش ها و ورود سامانه بارشی جدید به کشور اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: امروز (۱۶ اسفند) در استان های گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش باران، گاهی وقوع رعد و برق همراه با وزش باد و در ارتفاعات و مناطق سردسیر این نواحی بارش برف پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه امروز همین طور در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید ادامه خواهد داشت و به تدریج در سواحل دریای خزر دمای هوا بطور موقت بین ۵ تا ۸ درجه سانتیگراد افزایش می یابد، اشاره کرد: فردا (۱۷ اسفند) با شمالی شدن جریان ها روی دریای خزر دمای هوا در این منطقه مجدد کاهش پیدا می کند و ابرناکی و بارش در استان های گیلان، مازندران و ارتفاعات شمال غرب کشور دور از انتظار نیست.

ضیاییان با اعلان اینکه فردا در سایر مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود، اظهار داشت: با گذر امواج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور طی روز دوشنبه (۱۸ اسفند) در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران و برف خواهیم داشت.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی طی روز سه شنبه (۱۹ اسفند) در استان های گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش باران، در ارتفاعات البرز شرقی بارش برف و در شرق، مرکز و دامنه های جنوبی البرز وزش باد شدید پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه از بعد ازظهر روز چهارشنبه (۲۰ اسفند) با ورود سامانه بارشی به شمال غرب کشور، بارش در این مناطق شروع می شود، اظهار نمود: طی روز پنجشنبه (۲۱ اسفند) گستره بارش کل نوار شمالی و برخی مناطق غرب و جنوب غرب کشور را در برخواهد گرفت همین طور بارش ها در گیلان، مازندران، جنوب اردبیل، شرق آذربایجان شرقی، جنوب آذربایجان غربی و ارتفاعات البرز مرکزی شدت خواهد داشت.

ضیاییان با اعلان اینکه طی این مدت بارش برف در ارتفاعات سبب کاهش دید و لغزندگی جاده های کوهستانی می شود، اظهار داشت: طی امروز و فردا (۱۶ و ۱۷ اسفند) خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان به سبب وزش باد شدید مواج پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در آخر درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۱۷ اسفند) صاف تا قسمتی ابری، گاهی همراه با وزش باد و با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (۱۸ اسفند) صاف تا قسمتی ابری، گاهی همراه با وزش باد و با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع:

1399/12/16
14:06:08
0.0 / 5
891
تگهای خبر: باد , بارش , دما , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل