گل پیچ GolPich

كانون های محیط زیست، بازوان مدیریت شهری در رفع معضلات زیست محیطی محلات

كانون های محیط زیست، بازوان مدیریت شهری در رفع معضلات زیست محیطی محلات گل پیچ: مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به نقش موثر شهروندان و کانون های محیط زیست محلات در شناسایی و کاهش لطمه های محیط زیستی در سطح مناطق 22 گانه بر ضرورت تمرکز رویکرد محله محوری از طرف کانون های محیط زیست بعنوان بازوان اجرائی مدیریت شهری تاکید نمود.به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، شینا انصاری در برنامه گرامیداشت هفته منابع طبیعی که در منطقه ۹ شهرداری تهران برگزار شد، با اشاره به تکالیف و مسئولیت هایی که اسناد فرادستی برعهده اداره کل محیط زیست و متناظر آن ادارات محیط زیست و توسعه پایدار مناطق ۲۲ گانه گذاشته است، اظهار داشت: سیستم بازچرخانی در پارکینگ ساختمان منطقه ۹ که با بهره گیری از فناوری نانو موجب کاهش مصرف آب می شود، یکی از اقدامات شاخص خوبی است که به صورت پایلوت انجام شده است و می تواند نمونه خوبی برای الگوبرداری جهت کاهش مصرف منابع باشد.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به اینکه در حوزه محیط زیست شاهد اقدامات شاخص خوبی در سطح این منطقه هستیم که امیدواریم با رویکرد محیط زیستی شهردار منطقه ۹ و با بهره گیری از ایده های خلاقانه و کاربردی این اقدامات گسترش یابند، اظهار نمود: یکی از با اهمیت ترین موضوعات در حوزه محیط زیست، جلب مشارکت های مردمی است.

وی اضافه کرد: طبق اصل ۵۰ قانون اساسی، حفاظت از محیط زیست مسئولیت همگانی است که اگر این باور از سالهای گذشته به درستی شکل می گرفت، حالا شاهد این میزان مشکلات محیط زیستی نبودیم. در حقیفت آنچه در شهر دیده می شود نتیجه رفتار هریک از ما شهروندان است.

انصاری با تاکید بر اینکه فقط توجه به تکالیف دستگاه های اجرائی کافی نیست و نیاز است که نقش اثرگذار شهروندان نیز درنظر گرفته شود، اظهارکرد: چند سالی است که از تشکیل کانون های محیط زیست مناطق بعنوان بازوهای اجرائی مدیریت شهری می گذرد که این نهادهای مردمی با هدف جلب مشارکت های شهروندی در سطح محلات شهر تهران شکل گرفت. به همین دلیل برای هرچه فعال تر و پویاتر بودن این کانون های محیط زیست باید بجای تمرکز بر پروژه های بزرگ شهری بر رویکرد محله محوری تمرکز نماییم. اقدامات محله محور و جلب مشارکت شهروندان در بهبود وضعیت محیط زیست شهری بسیار اثرگذار می باشد.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران افزود: امیدواریم با تعاملات دوجانبه و تقویت همکاریهای فی درخلال شهرداری تهران و کانون های محیط زیست بتوانیم گام های موثرتری برداریم و انتظار داریم با مشارکت فعال کانون های محیط زیست محلات و فراهم شدن زیرساخت های لازم توسط شهرداری تهران، بتوانیم شهری زیست پذیرتر برای شهروندان مهیا نماییم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، در ادامه مراسم تقدیر از فعالان محیط زیستی و دبیران کانون های محیط زیستی مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران با حضور انصاری و موسوی شهردار - منطقه ۹ - انجام شد.

منبع:

1399/12/24
12:46:39
0.0 / 5
720
تگهای خبر: آب , حفاظ , دستگاه , زیست محیطی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل