گل پیچ GolPich

تشدید آلودگی هوا و افزایش تراز صوت پایتخت در چهارشنبه سوری

تشدید آلودگی هوا و افزایش تراز صوت پایتخت در چهارشنبه سوری به گزارش گل پیچ بررسی اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان داده است که طی روز گذشته (۲۶ اسفندماه) همزمان با برگزاری مراسم چهارشنبه سوری در تهران، آلودگی هوا تشدید شد و تراز صورت هم نسبت به روزهای گذشته بین یک تا چهار دسی بل افزایش پیدا کرد.الهام کریمی -کارشناس صوت شرکت کنترل کیفیت هوای - در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به افزایش تراز صوت در تهران طی روز گذشته (۲۶ اسفند) و همزمان با چهارشنبه آخر سال اظهار نمود: میانگین تراز صوتی در تهران طی روز گذشته نسبت به سال ۹۸ حدود یک تا دو دسی بل افزایش یافت.

به گفته وی نکته جالب درمورد مقایسه تراز صوت در مراسم چهارشنبه سوری سالهای مختلف این است که سال قبل همزمان با اوایل انتشار کرونا و سختگیرانه تر بودن قرنطینه، میانگین تراز صوتی نسبت به سال ۹۷ بین دو تا چهار دسی بل کاهش یافته بود اما سال جاری با عادی تر شدن شرایط کرونا، میانگین تراز صوت در تهران نسبت به سال ۹۷ یک تا سه دسی بل کاهش و نسبت به سال قبل یک تا دو دسی بل افزایش یافت.


این کارشناس صوت شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: طی شب گذشته (۲۶ اسفند) تراز صوت در تهران نسبت به روزهای یکشنبه و دوشنبه (۲۴ و ۲۵ اسفند) طی ساعات ۱۸ تا ۲۱ بین یک تا چهار دسی بل افزایش یافت همینطور در ساعات ۱۹ شب گذشته بیشترین افزایش تراز صوت حدود چهار دسی بل در تهران را داشتیم.

از سویی دیگر سولماز احدی - کارشناس واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران - در گفت و گویی با ایسنا ضمن بیان اینکه برگزاری مراسم چهارشنبه ­سوری طی روز گذشته در تهران سبب تشدید آلودگی هوا شد، خاطرنشان کرد: جشن چهارشنبه ­سوری همچون آیین ­های کهن ما ایرانی ها است که در گذشته با آداب و رسوم مختلفی برگزار می ­شد اما متاسفانه با گذشت زمان، سنت ­های قدیمی برگزاری این مراسم جای خویش را به عادت ­هایی دادند که نه ­تنها برای انسان بلکه برای محیط زیست هم خطرناک می باشد.

به گفته احدی از بعد ازظهر روز گذشته و همزمان با شروع مراسم آتش بازی و انفجار مواد محترقه شاهد افزایش غلظت آلاینده­ های هوا و افزایش تراز صوت در سطح شهر تهران بودیم. از سویی دیگر تداوم شرایط پایدار جوی و عدم وزش باد موثر شرایط را برای انباشت آلاینده ها فراهم نمود.

کارشناس واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به اینکه اطلاعات شاخص برخط کیفیت هوا در ایستگاه­ های شهر تهران نشان می ­دهد که از آغاز روز گذشته (۲۶ اسفند) شاخص کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه­ های حساس قرار داشت، اظهار نمود: اما از بعد ازظهر این روز روند افزایش شاخصهای آلایندگی تشدید شد و حدود ساعت ۲۱ میانگین شاخص کیفیت هوا به شرایط ناسالم برای همه افراد رسید.

وی با اشاره به اینکه شاخصهای کیفیت هوا تا ساعات پایانی شب روبه افزایش بودند و در ساعت ۲۴ به شاخص میانگین ۱۶۸ در پایتخت رسیدیم، اظهار داشت: طی صبح امروز (۲۷ اسفند) هم با وجود اتمام مراسم چهارشنبه سوری و کاهش حجم ترددهای شهری، تغییر محسوسی در میزان شاخص رخ نداد و با افزایش حجم ترددهای شهری و شروع ترافیک صبحگاهی هم وضعیت آلودگی هوا تشدید شد.

به گفته احدی درحال حاضر شاخص میانگین کیفیت هوای تهران ۱۳۸ و کیفیت هوا ناسالم برای گروه های حساس است. کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۱۱ بامداد امروز هم با شاخص میانگین ۱۵۳ در شرایط ناسالم برای همه قرار داشت.

منبع:

1399/12/27
19:08:27
0.0 / 5
727
تگهای خبر: آلودگی , باد , تردد , دما
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل