گل پیچ GolPich

هوای اصفهان در پنجمین روز بهار برای عموم شهروندان ناسالم می باشد

هوای اصفهان در پنجمین روز بهار برای عموم شهروندان ناسالم می باشد کارشناس امور آزمایشگاه هوا اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای کلان شهرهای اصفهان و دو شهر مجاور آن در پنجمین روز بهار در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان است.


محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به هفت بامداد امروز پنجشنبه - پنجم فروردین - با میانگین ۱۰۶ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس ثبت گردید و در اولین ساعات امروز نیز شاخص ها افزایش یافته و با میانگین ساعتی ۱۶۵ بر مدار (قرمز) ناسالم برای عموم شهروندان قرار گرفته است.

وی با اشاره به وضعیت هوا در ایستگاه های سنجش دائم آلودگی شهر اصفهان، افزود: الان میدان احمدآباد با شاخص ۱۷۲، خیابان استانداری با شاخص ۱۵۷، خیابان پروین با شاخص ۱۶۷، خیابان رودکی با شاخص ۱۵۳ در وضعیت ناسالم برای عموم است. کارشناس امور آزمایشگاه هوا اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان، افزود: فاکتورهای کیفی هوا بامداد امروز در ایستگاه خیابان باهنر با میانگین ۱۴۳، میدان فیض با شاخص ۱۳۶، کردآباد با میانگین ۱۳۳ و خیابان ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۴۲ وضعیت (نارنجی) و ناسالم برای گروه های حساس را نشان میدهد. مزارع وضعیت کیفی هوای شهرهای مجاور کلانشهر اصفهان را نیز نامطلوب ناسالم اعلام نمود و اظهار داشت: امروز هوای شاهین شهر با میانگین ۱۵۸ و مبارکه با میانگین ۱۵۳ در وضعیت ناسالم برای عموم و در سجزی بسیار ناسالم می باشد. بنابر اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان وزش باد بسیار شدید و توفان لحظه ای توأم با گرد و خاک مناطق شمال، شمال شرق، شرق و مرکز استان را امروز و فردا در بر می گیرد و به سبب خیزش گرد و خاک هوای این مناطق در وضعیت ناسالم قرار دارد. شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/01/06
02:28:54
5.0 / 5
623
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , حفاظ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل