گل پیچ GolPich
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ماهشهر:

مساحت جنگل های مانگرو در بندر ماهشهر به ۶۵۰ هكتار رسید

مساحت جنگل های مانگرو در بندر ماهشهر به ۶۵۰ هكتار رسید به گزارش گل پیچ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ماهشهر اظهار داشت: در سه سال گذشته، توسط اداره منابع طبیعی این شهر، ۱۵۰ هکتار به جنگل های مانگرو افزوده شد و الان مساحت این جنگل ها به ۶۵۰ هکتار رسید.حجت الله جلیلیان در گفتگو با خبرنگار مهر، خوریات بندر ماهشهر را یکی از مهم ترین زیستگاه ها آبزیان دانست و اظهار نمود: خوریات بندر ماهشهر از نظر جزر و مد شرایط خاصی را دارند که برای استقرار درختان حرا مساعد است.
وی اضافه کرد: با عنایت به وظیفه ای که اداره منابع طبیعی و آبخیزداری در برابر حفاظت از سواحل شهرستان دارد، در جهت تثبیت حاشیه ساحلی و پیشگیری از فرسایش خاک مبادرت به کاشت نهال حرا در سواحل کردیم.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ماهشهر خاطرنشان کرد: در سه سال گذشته، از جانب اداره منابع طبیعی این شهرستان، ۱۵۰ هکتار به مساحت جنگل های مانگرو شهرستان بندر ماهشهر افزوده شده است.
وی افزود: قبل از اداره منابع طبیعی، صنایع پتروشیمی هم در ۱۰ سال، ۵۰۰ هکتار حرا کاری در سطح منطقه انجام داده بود که با احتساب این موضوع، مساحت فعلی جنگل های مانگرو در سطح شهرستان به ۶۵۰ هکتار رسیده است.
جلیلیان، ظرفیت جنگل های مانگرو بندر ماهشهر را در سطح استان بی نظیر دانست و اظهار داشت: سال جاری هم برنامه داریم تا از راه جذب اعتبارات استانی و با مشارکت بعضی از پتروشیمی ها، جنگل های مانگرو را در بندر ماهشهر توسعه دهیم.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ماهشهر اضافه کرد: بر مبنای برآوردهای انجام شده، این ظرفیت وجود دارد که چیزی حدود هزار هکتار به جنگل های مانگرو بندر ماهشهر اضافه شود که امیدواریم پتروشیمی ها هم در این حوزه به اداره منابع طبیعی کمک کنند.
وی اظهار داشت: با توسعه جنگل های مانگرو زیستگاه های جدید برای آبزیان ایجاد می شود که این امر سبب توسعه آبزی پروری و ایجاد اشتغال در این شهرستان می شود.
جلیلیان، یکی دیگر از خصوصیت های جنگل های مانگرو را جنبه توریستی آن برشمرد و اظهار داشت: با ایجاد اسکله های توریستی در حاشیه جنگل های حرا، میتوان نظر گردشگران را به شهرستان جلب نماید.
وی در مورد مناطق حرا کاری شده تاکید کرد: خورهای منتهی به شهرستان در پلاک ۴۴ معروف به شبه جزیره، پلاک ۶ معروف به خور نمک، پلاک ۲۷ معروف به شرایع و هور بندر ماهشهر، اطراف اسکله خور سمایلی و اطراف بندر مجیدیه مکان هایی هستند که حرا کاری شده اند.


منبع:

1400/01/13
15:49:37
5.0 / 5
663
تگهای خبر: آب , باد , توریست , جزیره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل