گل پیچ GolPich
در نامه رئیس فراكسیون محیط زیست مجلس به معاون پارلمانی دولت مطرح شد

لایحه اصلاح قانون پشتیبانی از ماموران حفاظت محیط زیست فورا به مجلس ارائه شود

لایحه اصلاح قانون پشتیبانی از ماموران حفاظت محیط زیست فورا به مجلس ارائه شود گل پیچ: رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس در نامه ای به معاون پارلمانی دولت در خواست کرد که لایحه اصلاح قانون حمایت قضایی و بیمه ای از ماموران یگان حفاظت محیط زیست و جنگل بانی با اولویت پوشش و لحاظ تمامی مواد قانونی و مفاد قانون به کارگیری سلاح توسط نیروهای مسلح به قید فوریت به مجلس شورای اسلامی ارائه شود.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، در نامه سمیه رفیعی خطاب به حسینعلی امیری، معاون امور مجلس رئیس جمهور آمده است:
«برادر گرامی جناب آقای امیری
معاون محترم امور مجلس رئیس جمهور

با احترام و عرض تبریک فرا رسیدن سال نو؛ همانطور که استحضار دارید متاسفانه بتازگی دو نفر از محیط بانان عزیز اداره کل محیط زیست استان زنجان در جریان صیانت از محیط زیست و عرصه های طبیعی از طرف شکارچیان بدون مجوز و متجاوزین به عرصه های طبیعی مورد حمله وحشیانه افراد ناشناس قرار گرفته و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند. البته این نخستین و آخرین بار نیست که شکارچیان بدون مجوز و متجاوزان به عرصه های طبیعی مبادرت به شلیک و حمله به سمت محیط بانان عزیز می نمایند. در گذشته موارد زیادی از این دست صورت گرفته که منجر به شهادت، نقص عضو و یا وارد آمدن لطمه های جدی روحی به این عزیزان و خانواده های آنها شده است.
با وجود تصویب قانون حمایت قضایی و بیمه ای از ماموران یگان حفاظت محیط زیست و جنگل بانی همچنان موارد نقص و خلاء های قانونی در حمایت قضایی محیط بانان و جنگل بانان در انجام وظایف محوله در مقابله با متخلفین متجاوز محیط زیست و منابع طبیعی خصوصاً در به کارگیری سلاح برای برخورد با متخلفین مسلح و دفاع از جان خود مشاهده می شود این نقایص و خلاء های قانونی سبب تضعیف توان مقابله محیط بانان و جنگل بانان در برخورد با متخلفین مسلح شده است. از جانب دیگر این وضعیت نابسامان سبب تشدید خسارت متخلفین شرور و مسلح در تجاوز به منابع طبیعی و محیط زیست و حمله مسلحانه به محیط بانان و جنگل بانان شده است. پس خواهشمند است مقرر فرمایید لایحه اصلاح قانون مذکور با اولویت پوشش و لحاظ تمامی مواد قانونی و مفاد قانون به کارگیری سلاح توسط نیروهای مسلح در موارد ضروری مصوب هیجدهم بهمن ماه سال ۱۳۷۳ برای محیط بانان و جنگل بانان به قید فوریت و در کوتاه ترین زمان ممکن تهیه و جهت بررسی تشریفات قانونی لازم به مجلس شورای اسلامی ارائه شود.»

1400/01/22
21:16:35
5.0 / 5
552
تگهای خبر: باد , جنگل , حفاظ , شكار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل