گل پیچ GolPich

ادای احترام رئیس سازمان محیط زیست به شهدای محیط بان

ادای احترام رئیس سازمان محیط زیست به شهدای محیط بان عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست یک هفته بعد از شهادت دو محیط بان زنجانی، در سکوت خبری و بدون دعوت از رسانه ها برای ادای احترام به این شهدا به زنجان سفر کرد.


به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، افکار عمومی سوالات بی پاسخی در مورد مسائل و مشکلات موجود در حوزه محیط بانی دارند، سوالاتی همانند وضعیت تجهیزات محیط بانی، نبود امنیت برای محیط بانان و وضعیت پاسگاه های محیط بانی مطرح است که احتمالاً کلانتری برای مواجه نشدن با این سوالات، در سکوت خبری به زنجان سفر کرد.پلیس و دادستانی در دستگیری قاتلان محیط بانان زنجانی فوق العاده عمل کردنداستاندار زنجان اظهار داشت: برخورد قاطعی با عاملان این جنایت خواهد شد تا درس عبرتی برای دیگر شکارچیان غیرمجاز باشد. فتح الله حقیقی در دیدار با عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست که بامداد امروز دوشنبه برای ادای احترام به مقام شهدای محیط بان به زنجان سفر کرده بود، اظهار داشت: محیط بانان همچون سربازان خط مقدم که حافظان امنیت کشورند با تمام وجود از منابع طبیعی و محیط زیست کشور حفاظت می کنند و در درگیری با انسان های بی خرد خون را خویش را هدیه می کنند. استاندار زنجان ضمن تسلیت شهادت شهیدان مجلل و هاشمی، ۲ محیط بان زنجانی با قدردانی از اقدام سریع پلیس آگاهی و دادستانی در دستگیری قاتلان این محیط بانان اضافه کرد: اساسا این قاتلان به سزای عمل خود خواهند رسید تا عبرتی برای سایر شکارچیان غیرمجاز و تهدیدکنندگان محیط زیست باشد. استاندار زنجان در ادامه با بیان اقدامات زیست محیطی صورت گرفته در استان زنجان افزود: یکی از اقدامات بسیار شایسته و قابل دفاع تعیین تکلیف پسماندهای روی بود که به مدت ۲۵ سال مشکلاتی به همراه داشت، ولی با همکاری و همراهی خیلی خوب دادگستری استان زنجان توانستیم فیلترها را به مکان جدید منتقل نماییم.احداث دو پاسگاه به نام شهدای محیط بانرئیس سازمان محیط زیست هم اظهار داشت: از زحمات استاندار زنجان، پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی و اقدام سریع دادستانی این استان برای دستگیری قاتلان محیط بانان قدردانی می نماییم و یقین داریم با اقدامات قضائی و انتظامی قاتلان به سزای عمل خود خواهند رسید. عیسی کلانتری با تاکید به اینکه به صورت جد پیگیر حقوق محیط بانان شهید با همکاری بنیاد شهید هستیم، اظهار نمود: اخیراً قول های همکاری بسیار خوبی دادند. امیدواریم که مشکلات قبلی بزودی حل شود. وی ادامه داد: احوال پرسی های ما شاید مرهمی باشد بر دل سوخته خانواده این شهیدان و رضایت آنها مایه آرامش و ذخیره آخرت ما است.


رئیس سازمان حفاظت محیط زیست همینطور از پلیس آگاهی استان زنجان به دلیل اقدام سریع در دستگیری قاتلان دو محیط بان شهید، از استاندار زنجان به دلیل هماهنگی و حمایت های مربوطه و از ریاست بنیاد شهید زنجان به دلیل هماهنگی های انجام شده و تدفین در قطعه شهدا قدردانی کرد. کلانتری از تخصیص اعتبار ساخت دو پاسگاه به نام شهدای محیط بان «میکائیل هاشمی» و «مهدی مجلل» از محل اعتبارات طرح های عمرانی معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی در استان زنجان اطلاع داد. او همینطور با حضور در محل مزار دو شهید محیط بان از مقام شامخ شهدای محیط بان تجلیل نمود. شهیدان «میکائیل هاشمی» و «مهدی مجلل»، دوشنبه شب (۱۶ فروردین) حین عملیات تعقیب و گریز با شکارچیان خاطی و غیر مجاز در منطقه حفاظت شده فیله خاصه که از سال ۸۶ جزو مناطق شکار ممنوع استان زنجان اعلام گردید و وسعت آن هم ۱۱۰ هزار و ۵۳۲ هکتار است به درجه رفیع شهادت نائل شدند.


منبع:

1400/01/24
21:05:17
5.0 / 5
555
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل