گل پیچ GolPich

نیاز چند میلیارد دلاری برزیل برای حفاظت از آمازون

نیاز چند میلیارد دلاری برزیل برای حفاظت از آمازون به گزارش گل پیچ مقامات برزیل می گویند: برای تحقق این هدف که میزان انتشار کربن تا سال ۲۰۵۰ در کشور به صفر برسد، لازم است هر ساله میلیاردها دلار کمک خارجی دریافت شود. بخش قابل توجهی از این طرح مقابله با نابودی آمازون است.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، وزیر محیط زیست برزیل اظهار داشت: برای تحقق هدفی که یک دهه زودتر از هدف فعلی تعیین شده، لازم است هر سال ۱۰ میلیارد دلار (۷.۲ میلیارد پوند) کمک خارجی دریافت شود.
وی ادامه داد: یک دهم این مبلغ به برزیل امکان می دهد تا قطعا جنگل زدایی غیرقانونی را به صفر برساند در صورتی که یک سوم این پول برای اجرای سختگیرانه قوانین زیست محیطی پرداخت می شود. مابقی آن برای توسعه پایدار منطقه آمازون استفاده می شود.
وزیر محیط زیست برزیل پیش از این از کشورهای جهان درخواست کرده بود تا بخشی از هزینه کاهش انتشار کربن در این کشور را که بیشتر ناشی از جنگل زدایی است، بپردازند.
درخواست او برای دریافت کمک خارجی در حالی صورت می گیرد که برزیل تلاش می کند برای پیشگیری از این اقدامات ویرانگر در جنگل های آمازون با ایالات متحده برای دریافت بودجه مذاکره کند.
اما این گفتگوها به بن بست رسیده است چونکه برزیل به دنبال آن است که از قبل، بودجه لازم برای مبارزه با جنگل زدایی را دریافت کند اما ایالات متحده به دنبال مشاهده نتیجه این کار قبل از تحویل بودجه است.
به گزارش گل پیچ به نقل از اسکای نیوز، جنگل زدایی از معضلات طولانی مدت در برزیل بوده اما در دوره ریاست جمهوری ژایر بولسونارو، این بحران تشدید شده و بر مبنای آمارهای دولتی منطقه ای ۱۴ برابر بزرگتر از شهر نیویورک از نواحی جنگلی این کشور از بین رفته است.
منبع:

1400/01/29
14:17:16
5.0 / 5
575
تگهای خبر: بحران , جنگل , حفاظ , زیست محیطی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل