گل پیچ GolPich

محكومیت متصرفان منابع طبیعی به كاشت ۱۰۵۰۰ نهال جنگلی

محكومیت متصرفان منابع طبیعی به كاشت ۱۰۵۰۰ نهال جنگلی به گزارش گل پیچ کردستان رئیس اداره حقوقی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان اعلام نمود که ۳ متخلف مریوانی در مجموع به کاشت ۱۰ هزار و ۵۰۰ اصله نهال جنگلی و حدود ۸۹ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شدند.


کاوه اورک بختیاری در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به اجرای ماده ۴۸ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع در ارتباط با قاچاق محصولات جنگلی و مرتعی اظهار نمود که ۱۰۸ فقره پرونده تخلفات در ارتباط با بهره برداری از جنگل و قاچاق چوب به میزان ۴۴۱ هزار کیلوگرم تشکیل و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شده است.
وی افزود که احکام قضایی ۳ نفر از مجرمین و متصرفین عرصه های منابع طبیعی شهرستان مریوان صادر شد که در مجموع به حدود ۸۹ میلیون تومان، جریمه شدند.
رئیس اداره حقوقی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان خاطرنشان کرد که این ۳ متخلف به انجام خدمات عمومی و کاشت ۱۰ هزار و ۵۰۰ اصله نهال جنگلی در مجموع و با هماهنگی کارشناسان اداره منابع طبیعی ملزم شدند.
وی عنوان نمود که این ۳ متخلف قطع ۱۶ درخت بید، ۲۰ نهال بلوط و یک درخت بلوط و همینطور تخریب و تصرف ۹ هزار ۲۶۶ متر مربع از اراضی ملی را در کارنامه خود دارند.
بختیاری ادامه داد که تعداد جرایم و تخلفات ماده ۴۲ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع در مورد قطع درختان، ۱۸۸ فقره پرونده به میزان ۴۴هزار و ۳۶۷ اصله درخت و نهال و در اجرای ماده ۴۳ قانون مذکور ۵۵ فقره پرونده برای بوته کنی تشکیل شده است.
وی تصریح کرد که در شرایط مطلوب صیانت و حفاظت از هر ۱۰ هزار هکتار جنگل و هر ۵۰ هزار هکتار مرتع به تفکیک یک نفر نیروی آموزش دیده و متخصص نیاز است و انتظار می رود خود مردم و فعالان منابع طبیعی هم بعنوان حافظان انفال الهی در این خصوص همکاری و مشارکت فعالانه در حفاظت از منابع طبیعی داشته باشند تا بتوان این ثروت های خدادادی را به خوبی حفاظت کرد.
رئیس اداره حقوقی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان اظهار داشت: در مجموع ۶۷ هزار خانوار روستایی استان بهره بردار بخش مراتع هستند و این افراد ۶.۵ درصد علوفه کشور را تولید می کنند.
وی اظهار نمود که سال قبل یک هزار و ۹۲۸ فقره پرونده تخریب و تصرف تشکیل و ۶۲۰ هزار مترمربع از اراضی منابع طبیعی کردستان با صدور حکم قضایی رفع تصرف شد.
بختیاری در انتها خاطرنشان کرد که هم استانی ها گزارش تخریب، آتشسوزی و تصرف اراضی ملی را به سامانه مجانی و ۲۴ ساعته ارتباطی ۱۵۰۴ و ۱۳۹ یگان حفاظت جنگل و مرتع گزارش دهند.1400/02/01
21:50:48
5.0 / 5
451
تگهای خبر: آب , آموزش , جنگل , حفاظ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل