گل پیچ GolPich
رییس سازمان حفاظت محیط زیست خبر داد

تدوین برنامه اقدام ملی حفاظت از محیط زیست دریایی

تدوین برنامه اقدام ملی حفاظت از محیط زیست دریایی رئیس سازمان حفاظت محیط زیست روز ملی خلیج فارس را با تکیه بر اقدامات محیط زیستی برای حفظ اکوسیستم این دریای پرارزش گرامی داشت.به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، روز ۱۰ اردیبهشت روز ملی خلیج فارس است. به همین مناسبت عیسی کلانتری در پیام خود با تکیه بر اهمیت دریای فارس از لحاظ محیط زیستی، این روز را گرامی داشت.

متن پیام به شرح زیر است: «روز دهم اردیبهشت هر سال به نام پهنه دریایی خلیج فارس زمین نام گذاری شده است؛ روز « خلیج فارس» نامی است که هویت و همبستگی سرزمین کهن ما را تا همیشه با خود همراه دارد.

خلیج فارس از اکوسیستم ویژه، مهم و ارزشمندی در جهان برخوردار می باشد. هرچند این پهنه پرارزش بسیار شکننده است و آلاینده ها همراه با تغییرات اقلیمی می تواند صدمه جدی به آن وارد سازد همینطور بستر دریا محل میدان های نفتی و گازی، و تردد شناورها و نفتکش ها قرار دارد که در کنار پساب های آب شیرین کن ها، پساب های صنعتی و شهری، تهدیدی برای اکوسیستم دریای فارس به حساب می آید که صدمه آنها گاهی جبران ناپذیر است.

سازمان حفاظت محیط زیست به نگهداری و حراست از محیط زیست خلیج فارس متعهد است و برای حفاظت از این موهبت بی همتا در حال تدوین «برنامه اقدام ملی حفاظت از محیط زیست دریایی» در برنامه هفتم توسعه است؛ هدفی بزرگ که آرزو می کنم با یاری تمام افراد و دستگاههای ذی ربط و ذی نفع کشور تحقق یابد.

اینجانب روز ملی خلیج فارس را به ایرانیان، همکاران سربلندم در سازمان محیط زیست، ساحل نشینان و همسایگان گرامی در حاشیه خلیج همیشه فارس تبریک و خجسته باد می گویم. باشد که همه با هم در حفظ و حراست از این گنجینه تاریخی و طبیعی، هم آهنگ و همنوا باشیم.»

منبع:

1400/02/09
21:32:10
5.0 / 5
456
تگهای خبر: آب , باد , تردد , حفاظ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل