گل پیچ GolPich

هوای اصفهان ناسالم می باشد

هوای اصفهان ناسالم می باشد به گزارش گل پیچ مدیر امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان بامداد امروز با میانگین ۱۱۷ وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را نشان داده است.بابک صادقیان در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به بامداد امروز پنجشنبه با میانگین شاخص ۱۱۲ در وضعیت ناسالم برای گروه های به ثبت رسید.
وی ضمن اشاره به این که کیفیت هوای اصفهان در ساعات اولیه امروز با شاخص ۱۱۷ همچنان برای گروه های حساس ناسالم می باشد، افزود: میانگین کیفی هوا در ایستگاه میدان احمدآباد با شاخص ۱۳۷، خیابان پروین با شاخص ۱۰۳، میدان انقلاب با شاخص ۱۰۹، رودکی با شاخص ۱۲۲، خیابان فرشادی با شاخص ۱۰۶، میدان فیض با شاخص ۱۱۸، کردآباد با شاخص ۱۲۳ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۱۰ وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را نشان داده است.
مدیر امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: شاخص کیفی هوا در ایستگاه خیابان های باهنر و میرزا طاهر با میانگین ۹۷، رهنان با میانگین ۸۴ و خیابان کاوه با میانگین ۸۲ در شرایط قابل قبول و در بزرگراه خرازی با شاخص ۱۶۰ برای عموم شهروندان ناسالم می باشد.
صادقیان تصریح کرد: کیفیت هوای شهرهای مجاور کلانشهر اصفهان همچون مبارکه با میانگین ۱۴۷ و سجزی با میانگین ۱۱۲ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس و در ایستگاه شاهین با شاخص ۵۵ قابل قبول است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/03/15
12:54:53
5.0 / 5
292
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , حفاظ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل