گل پیچ GolPich

وزش باد شدید در استان تهران

وزش باد شدید در استان تهران همزمان با پیشبینی وزش باد شدید در بعضی مناطق استان تهران طی امروز (۲۴ خرداد ماه)افزایش غلظت آلاینده «ازن» و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در ساعات بعدازظهر هم پیشبینی می شود.به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، برپایه بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی چهار روز آینده برای استان تهران آسمانی صاف تا کمی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد و در ارتفاعات استان در ساعات بعدازظهر گاهی افزایش موقت ابر پیشبینی می شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وزش باد شدید و خیزش موقت گرد و خاک در بعضی مناطق طی امروز (۲۴ خرداد ماه) پیشبینی می شود.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان داده است که افزایش تندی باد تا بامداد امروز ( ۲۴ خرداد ماه) سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل قبول قرار خواهد گرفت، هرچند در بعضی مناطق پرتردد احتمال افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت وجود خواهد داشت.

حاکمیت ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد، با این وجود در بعضی مناطق احتمال تولید و تجمع آلاینده «ازن» وجود خواهد داشت که باعث برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در ساعات بعدازظهر می شود. با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت پراکندگی آلاینده ها و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیشبینی می شود.

با تداوم وزش باد مؤثر تا بامداد فردا (۲۵ خرداد ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت. با برقراری جو نسبتا آرام و کاهش تندی باد طی روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد، علاوه براین با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر بر غلظت این آلاینده افزوده می شود و کیفیت هوا در بعضی مناطق کاهش پیدا خواهد نمود.

عدم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی فردا (۲۵ خرداد ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق می شود ازاین رو برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۱۰۷ بود و هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۶ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/03/24
22:56:18
5.0 / 5
273
تگهای خبر: باد , تردد , خاك , كنترل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل