گل پیچ GolPich

فاكتورهای كیفی هوای اصفهان در ۱۳ ایستگاه پایش قرمز و نارنجی است

فاكتورهای كیفی هوای اصفهان در ۱۳ ایستگاه پایش قرمز و نارنجی است به گزارش گل پیچ کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: فاکتورهای کیفی هوا در 13 ایستگاه سنجش آلودگی بامداد امروز بر مدار قرمز و نارنجی قرار دارد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان بامداد امروز با میانگین شاخص ۱۵۶ برای عموم شهروندان ناسالم می باشد.
وی افزود: امروز میانگین کیفی هوا در میدان احمدآباد با شاخص ۱۶۸، خیابان استانداری با شاخص ۱۵۸، بزرگراه خرازی و خیابان باهنر با شاخص ۱۵۴، خیابان رودکی با شاخص ۱۵۲، کردآباد با شاخص ۱۶۳ و خیابان فرشادی با شاخص ۱۵۷ وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان را در این مناطق نشان میدهد.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست اصفهان افزود: خیابان ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۲۶، خیابان میرزا طاهر با شاخص ۱۲۴، میدان فیض با شاخص ۱۳۷، خیابان پروین با شاخص ۱۴۲ و رهنان با شاخص ۱۰۲ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است.
مزارع اظهار داشت: امروز کیفیت هوا در سجزی با میانگین ۸۴، مبارکه با میانگین ۸۸ و شاهین شهر با میانگین ۶۹ در وضعیت سالم می باشد.
به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز وزش باد به نسبت شدید و خیزش گرد و خاک خصوصاً در مناطق شمالی، شرقی و مرکزی اصفهان پیش بینی می شود که بر کاهش کیفیت هوای این مناطق تأثیر گذار است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/04/06
20:10:53
5.0 / 5
400
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , حفاظ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل