گل پیچ GolPich
مدیر امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست اصفهان:

هوای اصفهان برای گروه های حساس ناسالم می باشد

هوای اصفهان برای گروه های حساس ناسالم می باشد به گزارش گل پیچ مدیر امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفیت هوای شهر اصفهان با قرار گرفتن بر روی عدد ۱۳۰ وضعیت ناسالم هوا برای شهروندان را نشان داده است.بابک صادقیان در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به شاخص کیفی هوای شهر اصفهان طی ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ امروز عنوان کرد: کیفیت هوای اصفهان در این بازه زمانی با قرار گرفتن بر روی شاخص ۱۳۰ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه میانگین شاخص کیفی هوای شهر اصفهان طی ۲۴ ساعت اخیر با قرار گرفتن بر روی عدد ۱۱۸ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است، افزود: روز گذشته کیفیت هوای شهر اصفهان با قرار گرفتن بر روی عدد ۹۲ در وضعیت سالم ثبت شده بود.
مدیر امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به اینکه هم اکنون شاخص کیفی هوا در ایستگاه احمدآباد با قرار گرفتن بر روی عدد ۱۵۷ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان ثبت شده است، اضافه کرد: کیفیت هوا در استانداری ۱۲۸، پروین ۱۳۶ و خرازی ۱۴۱ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس ثبت شده است.
وی افزود: شاخص کیفی هوا در ایستگاه رودکی با شاخص ۸۶ و سگزی با شاخص ۵۵ در وضعیت سالم ثبت شده است.
صادقیان با اشاره به اینکه شاخص کیفی هوا در شاهین شهر با قرار گرفتن بر روی عدد ۴۷ در وضعیت پاک ثبت شده است، اضافه کرد: هوای مبارکه هم با قرار گرفتن بر روی شاخص کیفی ۹۰ در وضعیت سالم قرار دارد.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.
منبع:

1400/04/10
22:41:41
5.0 / 5
556
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , حفاظ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل