گل پیچ GolPich

دادستانی با ترك فعل مدیران در مساله آلودگی هوای اراك برخورد كند

دادستانی با ترك فعل مدیران در مساله آلودگی هوای اراك برخورد كند به گزارش گل پیچ یک فعال محیط زیست اظهار داشت: از دادستان اراک می خواهیم که با ترک فعل مدیران در مساله آلودگی هوای اراک برخورد کند تا عبرتی برای مدیران دولت آینده باشد.به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، سیاوش آقاخانی ظهر سه شنبه در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک با اشاره به اینکه انتظار داشتیم که مشاور در مورد ضایعاتی ها و آلودگی های آنها و کانون های ریزگرد محلی هم گزارشی داشته باشد، اظهار نمود: در مورد تالاب میقان، کانون فرسایش باد و شرکت املاح معدنی ایران، صنایع دیگر به غیر از ایرالکو هیچ برنامه ای در سیاهه انتشارشان دیده نشد فقط در مورد آلاینده های عمومی صحبت شد، در مورد بنزن هیچ بحثی صورت نگرفته است، باید در مورد کالبد شهر اراک، نقش مردم در این طرح، آلاینده های خانگی و … صحبت می شد و مسلماً این نقصها به بازبینی فنی و دقیق نمی انجامد.
وی افزود: شهرداری اراک و شازند از صنایع عوارض آلودگی دریافت می کنند ولی این سوال مطرح است که این عوارض کجا رفت؟ شهرداری می گوید دولت اتوبوس نخریده پس این عوارض در کجا هزینه شده است؟
این فعال محیط زیست اظهار داشت: از سال ۷۷ مبحث آلودگی هوا، از استانداران مختلف مورد پیگیری قرار|گرفت و خواهان رسیدگی به مساله آلودگی هوای اراک و تدوین یک برنامه اجرایی همراه با افق بودیم.
آقاخانی افزود: از زمان تدوین طرح با حضور هر استاندار بارها نقدهای مختلف اعلام شده است ولی این طرح با وجود گذشت ۲ دهه، در گرداب عدم تأمین اعتبارها باقی مانده است و دستگاههای اجرایی هزار بهانه آوردند که کار را انجام ندهند و کار در این ۲۰ سال عقب افتاده است.
وی تصریح کرد: فعالان محیط زیست ۲۰ سال به دنبال بازبینی طرح بودند، از دادستان اراک می خواهیم که با ترک فعل مدیران در مساله آلودگی هوا اراک برخورد کند تا عبرتی برای مدیران دولت آینده باشد.
آقاخانی ضمن اشاره به حضور مشاوران غیربومی که شناخت کافی نسبت به اراک ندارند، اظهار داشت: مطالب عرضه شده توسط مشاور در مورد بازبینی طرح و سیاهه انتشار، کافی و مناسب برای تدوین یک برنامه و طرح جدید نیست و در واقع اطلاعات عمومی و حدودی بیان می شود در حالیکه اگر هزینه می شود باید اطلاعات دقیق برای تدوین یک طرح کاربردی با قابلیت اجرایی و فنی عرضه شود.


منبع:

1400/04/24
12:19:46
5.0 / 5
354
تگهای خبر: آلودگی , باد , دستگاه , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل