گل پیچ GolPich
تشدید غبارآلودگی هوای اصفهان؛

قطعی برق ایستگاه های پایش كیفی هوای اصفهان را مختل كرد

قطعی برق ایستگاه های پایش كیفی هوای اصفهان را مختل كرد به گزارش گل پیچ کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان ضمن اشاره به غبارآلودگی هوای این کلانشهر، اظهار داشت: علت در مدار نبودن ایستگاه های سنجش کیفی هوای اصفهان قطعی برق است.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر با عنوان کرد: ایستگاه های پایش هوای شهرداری به دلیل قطعی برق روز گذشته هنوز به مدار بازنگشته و اطلاع دقیقی از وضعیت کیفی هوا نداریم.
وی اضافه کرد: ایستگاه ها با قطعی برق از مدار خارج می شوند و در صورت قطعی اینترنت و تغییر آی پی ها، سیستم مختل می شود؛ الان یک ایستگاه پایش محیط زیست و همه ایستگاه های شهرداری اصفهان از مدار خارج شده است.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به اینکه وضعیت کیفی هوای این کلانشهر الان با میانگین شاخص ۱۰۷ ناسالم برای گروه های حساس است، افزود: این میانگین برپایه داده های کیفی هوا از چهار ایستگاه پایش فعال اداره کل محیط زیست است در حالیکه اگر تعداد ایستگاه ها بیشتر باشد میانگین دقیق تری از وضعیت کیفی هوای اصفهان میتوان عرضه داد.
مزارع اظهار داشت: الان وضعیت کیفی هوا در ایستگاه میدان احمدآباد با شاخص ۱۱۶، پروین با شاخص ۱۱۰، رودکی با شاخص ۱۳۳ ناسالم برای گروه های حساس و در خیابان استانداری با شاخص ۹۵ قابل قبول (سالم) است.
وی ضمن اشاره به این که به دلیل قطعی برق داده های ۱۲ ایستگاه پایش میدان انقلاب، باغ غدیر، خیابان باهنر، بزرگراه خرازی، خیابان دانشگاه، رهنان، فرشادی، میدان فیض، کاوه، کردآباد، میرزاطاهر و ورزشگاه میثاق در دسترس نیست، تصریح کرد: تا هفت بامداد امروز با عنایت به ایستگاه های فعال ما وضعیت کیفی هوای شهر با شاخص ۹۳ در وضعیت قابل قبول و در مرز ناسالم بود اما شرایطی که هواشناسی برای امروز پیشبینی کرده است وضعیت کیفی هوا خوب نیست.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: کیفیت هوای شهرهای مبارکه با میانگین شاخص ۷۲ و شاهین شهر با میانگین ۹۰ در شرایط قابل قبول و در سجزی با شاخص ۱۲۸ وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را نشان داده است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز وزش باد شدید از سمت شرق کشور، مناطق شرق و جنوب شرق و مرکز استان را هم در بر می گیرد که با خیزش گرد و غبار، کاهش دید و کیفیت هوا بخصوص در شهرهای نائین و ورزنه، روستاهای کویری آران و بیدگل و چوپانان همراه می باشد و در مناطق مرکزی بخصوص کلانشهر اصفهان غبارآلودگی هوا تشدید می شود که حتی در بعضی ساعات در شرایط ناسالم برای عموم شهروندان قرار می گیرد.
در چنین شرایطی همه افراد جامعه بخصوص گروه های صدمه پذیر همچون بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان کمتر از پنج سال از تردد غیر ضروری در سطح شهر اجتناب کنند.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرآفرین است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/05/07
11:32:30
5.0 / 5
526
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , باغ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل