گل پیچ GolPich

رگبار باران در بعضی مناطق استان تهران

رگبار باران در بعضی مناطق استان تهران گل پیچ: وقوع رگبار باران و رعد و برق در بعضی مناطق استان تهران و تداوم شرایط قابل قبول کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت طی امروز (12 مرداد) مورد انتظار است.به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، طی چهار روز آینده آسمانی صاف تا نیمه ابری و گاهی همراه با وزش باد و در ساعات بعدازظهر همراه با افزایش ابر و گاهی وقوع رگبار باران و رعد و برق پیش بینی می شود همین طور طی ۲۴ ساعت آینده رخداد رگبار باران و رعدوبرق در پاره ای از نقاط در نیمه جنوبی استان دور از انتظار نیست.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آنست که در صبحگاه امروز (۱۲ مرداد ماه) با افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد مؤثر در بیشتر مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

طی روز به تدریج بر تندی باد افزوده خواهد شد و پراکندگی آلاینده ها تسهیل می شود، بااینکه با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» در بعضی مناطق احتمال افزایش غلظت این آلاینده در ساعات بعدازظهر و کاهش کیفیت هوا وجود خواهد داشت. وزش باد مؤثر تا اواخر وقت می تواند موجب کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق شود.

صبح فردا (۱۳ مردادماه) افزایش ترافیک صبحگاهی و کاهش تندی باد موجب افزایش غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق می شود و درنتیجه کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت. تداوم این شرایط جوی طی روز تا حدودی پراکندگی آلاینده ها را محدود می کند همین طور احتمال افزایش غلظت آلاینده ازن و کاهش کیفیت هوا نیز در بعضی مناطق وجود خواهد داشت.

با رشد ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی فردا (۱۳ مرداد ماه) پراکندگی آلاینده ها و به تبع آن برقراری وضعیت قابل قبول کیفیت هوا در بیشتر مناطق پیش بینی می شود.

به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۰ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۳ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/05/13
22:47:07
5.0 / 5
572
تگهای خبر: باد , تردد , دما , كنترل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل