گل پیچ GolPich

کیفیت هوای پایتخت در محدوده قابل قبول

کیفیت هوای پایتخت در محدوده قابل قبول گل پیچ: بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول است.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، بر طبق پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در بامداد روز جمعه (۱۵مرداد ۱۴۰۰) در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است که ناشی از کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل و همین طور حاکمیت جو ناپایدار و پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته است.
با عدم وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد، حضور عوامل کافی در بعضی ساعات بعدازظهر نیز سبب تولید آلاینده ازن خواهد شد که به تبع آن برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق دور از انتظار نخواهد بود. تا اواخر وقت جممه به تدریج بر تندی باد افزوده خواهد شد و بدین سبب کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.
کاهش تندی باد تا بامداد روز شنبه (۱۶ مرداد ۱۴۰۰) همراه با شروع تردد خودرو ها در اولین روز هفته شرایط مناسب جهت تجمع آلاینده ها را فراهم خواهدنمود و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت. افزایش تندی باد در ضمن روز سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، بااین حال با افزایش دما احتمال کاهش کیفیت هوا به سبب تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن وجود خواهد داشت. با تداوم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی شنبه کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیش بینی می شود.
به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۱۱۵ بود و هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۸ است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.
منبع:

1400/05/16
12:30:26
5.0 / 5
340
تگهای خبر: باد , تردد , خودرو , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل