گل پیچ GolPich

احتمال وزش باد شدید در استان تهران

احتمال وزش باد شدید در استان تهران به گزارش گل پیچ احتمال وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در استان تهران و برقراری هوای ناسالم برای گروه های حساس در پایتخت طی امروز (۲۴ مردادماه) پیشبینی می شود.به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا بر اساس پیشبینی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی چهار روز آینده آسمانی صاف تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد و در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات با افزایش ابر و رگبار پراکنده پیشبینی می شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران امروز (۲۴ مردادماه) در مناطق جنوبی و غربی استان احتمال وزش باد شدید و خیزش موقتی گرد و خاک وجود دارد. در روز چهارشنبه (۲۷ مردادماه) در نیمه شمالی استان وقوع رگبار و رعد و برق در اوایل شب در سطح استان رگبار پراکنده مورد انتظار است همینطور تا روز دوشنبه روند کاهش دما پیشبینی می شود.

بنابر پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در بامداد امروز (۲۴ مردادماه) کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد مؤثر است. به تدریج در طول روز بر تندی باد افزوده خواهد شد که شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد کرد، هرچند با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، افزایش غلظت این آلاینده در بعضی مناطق بخصوص در ساعات بعدازظهر سبب برقراری وضعیت نامطلوب کیفیت هوا خواهد شد.

کاهش تندی باد تا شامگاه یکشنبه همراه با افزایش ترافیک سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

این شرایط جوی تا بامداد فردا (۲۵ مردادماه) ادامه خواهد داشت و با افزایش ترافیک صبحگاهی بر غلظت آلاینده ها افزوده خواهد شد و سبب کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد می شود.

وزش باد مؤثر در خلال روز تا حدودی پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد، با این وجود تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق بخصوص در ساعات بعدازظهر را به دنبال خواهد داشت.

با حاکمیت جو نسبتاً آرام تا اواخر وقت دوشنبه بر غلظت ذرات معلق افزوده می شود و وضعیت نامطلوب کیفیت هوا در بعضی مناطق برقرار خواهد شد.

به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۵ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۰۳ و کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع:

1400/05/24
13:39:36
5.0 / 5
215
تگهای خبر: باد , تردد , خاك , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل