گل پیچ GolPich

احتمال بارش پراکنده در ارتفاعات تهران

احتمال بارش پراکنده در ارتفاعات تهران به گزارش گل پیچ افزایش ابر در ارتفاعات و احتمال بارش پراکنده در ارتفاعات استان تهران و افزایش آلاینده های ازن و ذرات معلق در هوای پایتخت طی امروز (۸ شهریورماه) پیشبینی می شود.به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، بر مبنای اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، در ساعات بعدازظهر امروز (۸ شهریورماه) افزایش ابر در ارتفاعات و احتمال بارش پراکنده در ارتفاعات استان تهران دور از انتظار نیست همینطور روند افزایش نسبی از امروز پیشبینی می شود.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان داده است که در بامداد امروز(۸ شهریورماه) با آغاز ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد مؤثر کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت. عدم وزش باد مؤثر در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود همینطور با عنایت به افزایش دما تولید و تجمع آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر، کاهش کیفیت هوا در بعضی نواحی را به دنبال خواهد داشت.

با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت دوشنبه همزمان با ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و به تبع آن کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد.

صبح روز سه شنبه (۹ شهریورماه) آغاز تردد خودرو ها و عدم وزش باد مؤثر سبب افزایش غلظت ذرات معلق و تجمع آلاینده ها در مناطق پرتردد خواهد شد و انتظار می رود کیفیت هوا در این نواحی در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد. حاکمیت جو نسبتاً آرام در طول روز شرایط مساعد جهت پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود علاوه بر این با افزایش دما و حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، در ساعات بعدازظهر بر غلظت این آلاینده افزوده خواهد شد و کیفیت هوا در بعضی مناطق کاسته می شود.

حاکمیت جو نسبتاً آرام تا اواخر وقت سه شنبه همراه با افزایش تردد خودرو ها سبب افزایش غلظت ذرات معلق شده ازاین رو برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق پایتخت پیشبینی می شود، بااین حال احتمال افزایش تندی باد و پراکندگی آلاینده ها در ساعات پایانی سه شنبه هم دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۸۴ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۵ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.
1400/06/08
21:12:08
5.0 / 5
233
تگهای خبر: باد , بارش , تردد , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل