گل پیچ GolPich

آلودگی پلاستیکی، تهدید جدی برای گونه های جانوری مهاجر

آلودگی پلاستیکی، تهدید جدی برای گونه های جانوری مهاجر سازمان ملل در گزارش جدیدی هشدار داد که زباله های پلاستیکی، تهدید جدی تری برای گونه های جانوری مهاجر در آب های آسیا و اقیانوسیه هستند.


به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، در گزارش سازمان ملل متحد در مورد منطقه آسیا و اقیانوسیه آمده است: از دلفین های درحال انقراضِ آب شیرین و گرفتار در تورهای ماهیگیریِ رهاشده گرفته تا فیل هایی که در بین زباله ها به دنبال غذا می گردند، تمام اینگونه های مهاجر جزء لطمه پذیرترین حیوانات در مقابل آلودگی های پلاستیکی هستند و لازم است برای کاهش زباله و پسماند و حفظ حیات این جانداران، اقدامات بیشتری صورت گیرد.
مواد پلاستیکی حتی به دورترین و بکرترین نقاط کره زمین نفوذ کرده و ذرات کوچک در بدن ماهی ها و در عمیق ترین حفره های اقیانوسی مشاهده شده و یخ های دریای قطب شمال را نیز در بر گرفته است.
گزارش کنوانسیون سازمان ملل متحد در حوزه حفاظت از گونه های مهاجر حیوانات وحشی (CMS) بر تاثیر مواد پلاستیکی بر گونه های آب شیرین در رودخانه ها و حیوانات و پرندگان خشکی متمرکز شده است که بگفته پژوهشگران، بطور معمول قربانیانِ بحران زباله نادیده گرفته می شوند.
گفته می شود که این موجودات با محیط های مختلف همچون مناطق صنعتی و آلوده مواجه می شوند و احیانا بیشتر در معرض مواد پلاستیکی و آلاینده های مرتبط قرار دارند.
به گزارش گل پیچ به نقل از ژاپن تایمز، پژوهشگران برآورد کرده اند که ۸۰ درصد از مواد پلاستیکی که به اقیانوس ها راه پیدا می کنند از خشکی منشاء می گیرند و رودخانه ها نقش مهمی در انتقال زباله به دریا دارد.1400/06/10
11:42:53
5.0 / 5
232
تگهای خبر: آب , آلودگی , بحران , حفاظ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل