گل پیچ GolPich

اعزام هواپیمای آتش نشان برای اطفاء آتش تالاب انزلی با دستور وزیر دفاع

اعزام هواپیمای آتش نشان برای اطفاء آتش تالاب انزلی با دستور وزیر دفاع به گزارش گل پیچ با دستور وزیر دفاع به مرکز کنترل و پشتیبانی اطفاء حریق هوایی وزارت دفاع، هواپیمای آتش نشان جهت اطفاء حریق درتالاب انزلی به این منطقه اعزام شد.


به گزارش گل پیچ به نقل از وزارت دفاع، خلبان محمد مهدی نوری آل آقا، رئیس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفاء حریق هوایی وزارت دفاع در مورد اعزام هواپیمای آتش نشان به تالاب انزلی، عنوان کرد: برابر اعلام حریق توسط سازمان محیط زیست و مدیریت بحران استان گیلان در روز دوشنبه ۸ شهریور بلافاصله نسبت به اعزام بالگرد اطفاء حریق با سبد ۴۰۰۰ لیتری به تالاب انزلی اقدام لازم صورت گرفت و تالاب اطفاء گردید، اما به علت وسعت و باد شدید در منطقه باردیگر آتش شعله ور و منجر به ادامه عملیات تا امروز گردید.
وی افزود: هم اکنون جهت مهار آتش بیشتر از ۵۰ سورتی پرواز انجام شده و بیشتر از ۱۵۰۰۰۰ لیتر آب ریخته شده است و با عنایت به احساس نیاز فوری جهت اطفاء سریعتر در منطقه هماهنگی با یگان عملیات هوایی نیروی هوا فضای سپاه انجام و پرواز هواپیمای ایلوشین با ظرفیت ۴۰ تن آب در دستور کار قرار گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: شرایط تالاب انزلی به واسطه نبود ارتفاعات بلند و یک سطح بودن به شکلی است که قابلیت استفاده از هواپیما را دارد و با عنایت به وسعت آتش اثر گذاری بالاتری را نسبت به بالگرد ایجاد می نماید.
رئیس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفاء حریق هوایی وزارت دفاع، افزود: تالاب امیر کلایه که طعمه حریق شده به علت دارا بودن گونه های جانوری و زیست محیطی خاص آن از اولویت ویژه ای برخوردار می باشد.
وی ضمن اشاره به این که تا کنون ۱۰ هکتار از نیزارهای تالاب انزلی طعمه حریق شده است، خاطرنشان کرد: استفاده از بالگرد برای مهار حریق با این وسعت پاسخگو نیست و باید از هواپیمای آتش نشان استفاده گردد.
وی تصریح کرد: در هر جایی که احتیاج به استفاده از ظرفیت هواپیما باشد و از نظر موقعیت اثرگذاری جهت اطفاء حریق را داشته باشد از این ظرفیت همانند گذشته مثل تالاب هور العظیم استان خوزستان استفاده خواهیم نمود.

منبع:

1400/06/11
10:36:04
5.0 / 5
200
تگهای خبر: آب , باد , بحران , زیست محیطی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل