گل پیچ GolPich

هوای اصفهان برای گروه های حساس ناسالم می باشد

هوای اصفهان برای گروه های حساس ناسالم می باشد کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر تا ساعت ۹ بامداد امروز شنبه با میانگین ۱۳۸ وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را نشان داده است.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوا برپایه اطلاعات ایستگاه های پایش فعال در میدان احمدآباد با شاخص ۱۲۸، خیابان استانداری با شاخص ۱۰۱، باهنر با شاخص ۱۳۸، پروین با شاخص ۱۰۵، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۱۳، انقلاب با شاخص ۱۵۰، میرزا طاهر با شاخص ۱۱۳ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۱۸ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس به ثبت رسید.
وی با اشاره به اینکه سه ایستگاه پایش هوا در خیابان های جی، باغ غدیر، دانشگاه بامداد امروز از مدار خارج است، اضافه کرد: کیفیت هوا در ایستگاه میدان فیض با شاخص ۷۶، خیابان فرشادی با شاخص ۸۵، رهنان با شاخص ۹۲ و کاوه با شاخص ۱۰۰ وضعیت قابل قبول را نشان داده است.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: کیفیت هوا در شهر سجزی با شاخص ۷۸، شاهین شهر با شاخص ۸۰ هم در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های دولت آباد، شاهین شهر، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز جوی آرام و پایدار در سطح استان حاکم است و گردوغبار نخواهیم داشت. ازاین رو به دلیل پایداری و سکون جو، غلظت آلاینده های جوی افزایش پیدا کرده است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرآفرین است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/06/14
08:38:11
5.0 / 5
75
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , باغ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل