گل پیچ GolPich
رئیس اداره محیط زیست دماوند خبر داد؛

دستگیری شبانه ۳ شکارچی بدون مجوز در ساران

دستگیری شبانه ۳ شکارچی بدون مجوز در ساران به گزارش گل پیچ رییس اداره محیط زیست دماوند از دستگیری شبانه 3 شکارچی بدون مجوز در دره منتهی به ساران آگاهی داد و اظهار داشت: طی این عملیات یک قبضه اسلحه شکاری و لاشه 2 رأس قوچ وحشی کشف و ضبط شده است.به گزارش گل پیچ به نقل از مهر، محمد فریدی بامداد شنبه در جمع خبرنگاران از دستگیری شبانه ۳ شکارچی بدون مجوز در دره منتهی به «ساران» آگاهی داد و گفت: مأموران یگان حفاظت محیط زیست طی گشت و کنترل منطقه، یک گروه شکارچی بدون مجوز در شهرستان دماوند، ارتفاعات پلنگ دره-بوآدره در نیمه شب گذشته شناسایی و دستگیر کردند.
وی از کشف و ضبط یک قبضه اسلحه کالیبر ۲۷۰ و لاشه ۲ رأس قوچ وحشی آگاهی داد و اظهار داشت: برمبنای قانون «شکار و صید» افراد خاطی به مرجع قضائی معرفی شده اند، باوجود جرم محرز و تخلفات صورت گرفته و در امتداد اجرای قانون «شکار و صید» که منجر به مصوبه ۴۴۲ شورای عالی حفاظت محیط زیست شده است، میزان ضرر و زیان وارده به محیط زیست ۵۰۰ میلیون ریال ارزیابی شده است که قسمتی از ضرر و زیان وارده به محیط زیست وصول شده است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند در آخر به پیگیری های مستمر این اداره در مراجع قضائی اشاره نمود و عنوان داشت: این اداره در امتداد رسالت سازمانی خود، طی گشت و پایش های شبانه روزی و مستمر، ادامه خواهد داد.
فریدی با قدردانی از دستگاه قضائی و قاضی این پرونده، اظهار داشت: صدور رای های این چنینی خود یک عامل بازدارنده جهت جلوگیری از شکار بدون مجوز و همین طور ارتقا سطح فرهنگ محیط زیستی متخلفان خواهد بود. در آخر از کلیه دوست داران محیط زیست تقاضا نمود هرگونه تخلف زیست محیطی را به این اداره اطلاع دهند.


منبع:

1400/06/14
21:37:55
5.0 / 5
229
تگهای خبر: اسلحه , حفاظ , دستگاه , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل