گل پیچ GolPich

مهار آلودگی نفتی در اروندرود بعد از ۴ روز

مهار آلودگی نفتی در اروندرود بعد از ۴ روز گل پیچ: خوزستان عملیات مهار آلودگی ناشی از مشتقات نفتی در اروندرود توسط تیم عملیاتی مقابله با آلودگی بندر آبادان بعد از چهار روز به انتها رسید.رضا سفاری، مدیر بنادر و دریانوردی آبادان در این زمینه اظهار نمود: بعد از مشاهده آلودگی نفتی در سطح آب رود اروند و نزدیک اسکله های بندر آبادان در روز سه شنبه مورخ ۱۶ شهریورماه ۱۴۰۰، سریعاً تیم عملیاتی مقابله با آلودگی از بندر آبادان به محل موردنظر اعزام شد.

به گزارش گل پیچ به نقل از ایسنا، به نقل از مدیریت بنادر و دریانوردی آبادان، وی ادامه داد: تیم عملیاتی مهار آلودگی نفتی بندر آبادان در نخستین اقدام خود با بهره بردن از یدک کش افشین افرا، عملیات خودرا شروع و برای پیش گیری از گسترش این آلودگی ناشی از مشتقات نفتی در سطح آب این رودخانه از بوم های جاذب هم استفاده نمود.

سفاری افزود: باتوجه به اهمیت موضوع و وسعت این آلودگی که حدوداً از پالایشگاه نفت آبادان تا شیلات این شهرستان که دو کیلومتر طول و ۵۰ متر عرض است، طی تماس تلفنی با بندر خرمشهر اعلام نیاز به یک تیم معین عملیاتی مقابله با آلودگی شد.

مدیر بنادر و دریانوردی آبادان اظهار نمود: بعد از مهار این آلودگی طی عملیات مشارکتی دو تیم مقابله با آلودگی از بندر آبادان و خرمشهر، از دستگاه اسکیمر جهت خروج مواد نفتی به مخازنی که توسط پالایشگاه نفت تهیه شده بود اقدام شد و در مجموع بعد از چهار روز تلاش همکاران، این عملیات با موفقیت به انتها رسید.

سفاری با اعلان اینکه این آلودگی نفتی به شکل پراکنده بود، اظهار داشت: هم اکنون و با مبادرت به موقع تیم عملیاتی، هیچ آلودگی مشاهده نمی گردد.

مدیر بنادر و دریانوردی آبادان تصریح کرد: در این عملیات از ۲۵ نفر نیروی انسانی، ۳ فروند یدک کش و دستگاه اسکیمر، بوم باد شونده به طول ۵۰ متر و بوم و پد جاذب استفاده شد.

منبع:

1400/06/21
10:10:18
5.0 / 5
226
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
گل پیچ - GolPich
golpich.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل پیچ محفوظ است

گل پیچ

فروش دسته گل و سبد گل